Весняна посівна подорожчає на 18 млрд грн — експерт

2 лютого 2016 97 0
Витрати аграріїв на закупівлю МТР збільшилися на 20%
agropolus.comВитрати аграріїв на закупівлю МТР збільшилися на 20%

Проблеми аграрного сектора потрібно вирішувати негайно для забезпечення продовольчої безпеки країни, повідомив заступник голови Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин ВРУ Олександр Бакуменко, пише Аgropolit.com.

«Цього року весняна посівна кампанія подорожчає на 18 млрд грн, тому не всі аграрії зможуть її провести вчасно і якісно», — сказав депутат.

За його словами, у результаті девальвації гривні, витрати аграріїв на закупівлю матеріально-технічних ресурсів збільшилися на 20%, приблизно на стільки ж зросла собівартість сільгоспвиробництва. Подорожчання виробничих засобів і надалі триватиме разом з падінням світових цін. Так, пальне відносно минулого року подорожчало приблизно на 64%.

Експерти аграрного ринку переконані, що незважаючи на масштабні проблеми в галузі АПК потрібно продовжувати дерегуляцію сектора, скасовувати збільшення мит на імпорт насіння, вносити зміни до методології розрахунку нормативної грошової оцінки земель, повертати ПДВ при експорті зернових і технічних культур і залишити незмінною систему оподаткування в АПК.

Коментувати
Виконано за допомогою Disqus