Україна за 8 місяців вичерпала квоти на імпорт свинини з ЄС

2 вересня 2021 868 0
Україна за 8 місяців вичерпала квоти на імпорт свинини з ЄС
Depositphotos

Протягом січня-серпня українські імпортери використали квоти безмитного завезення свинини з Європейського союзу у повному обсязі. Про це повідомляє аналітичний відділ АСУ.

«Станом на 1 вересня до України завезли 20 тис. т охолодженого та мороженого м’яса свиней з країн ЄС. Це відповідає обсягам квоти на безмитну поставку свинини з країн Європейської співдружності, встановлених в рамках економічної частини Угоди про асоціацію. Оскільки цьогоріч ці ліміти вибрані, кожен наступний кілограм європейської охолодженої свинини коштуватиме імпортерам на 12% дорожче за рахунок мита, а морожене м’ясо свиней подорожчає на 10%», — зазначають в Асоціації «Свинарі України».

Однією з причин пожвавлення імпортної активності у кінці літа в Асоціації вважають саме незначні залишки безмитної квоти, які заохотили операторів «запастися» дешевшою м’ясною сировиною.

«Зазначимо, що цьогоріч квоти вичерпалися за вісім місяців, тоді як у попередні роки це ставалося ближче до кінця року — у листопаді-грудні», — констатують аналітики.

Читайте також: Вітчизняні виробники кормів отримали можливість реєстрації кормових добавок

Окрім ЄС, Україна має аналогічні домовленості про безмитні поставки свинини з Канади та Великої Британії. Згідно із домовленістю про ЗВТ Україна цьогоріч може імпортувати до 14,4 тис. т канадської свинини, субпродуктів та жиру, але наразі надійшло лише 1,3 тис. т (9%), а останні поставки були ще в травні. Відповідно до міжнародних угод, поставки свинини в обсягах до 1,7 тис. т з Великої Британії також не обкладатимуться імпортним митом, проте досі таких закупівель не здійснювали. 

«Якщо завезення м’ясної сировини з цих країн стане економічно привабливим для імпортера, надходження мороженої свинини навряд матиме істотний вплив на вітчизняний ринок свинини. Крім цього, очікувані зміни валютних курсів восени також сприятиме підвищенню вхідного бар’єру для імпортної сировини», — вважають в АСУ.

Виконано за допомогою Disqus