Укрдержфонд спростить фермерам процедуру отримання кредитів

3 лютого 2016 67 0
Укрдержфонд реорганізують за європейським зразком
russianspain.comУкрдержфонд реорганізують за європейським зразком

Український державний фонд підтримки фермерських господарств (Укрдержфонд) у найближчому майбутньому планується переформатувати у Платіжне агентство, яке б об’єднувало та спрощувало процедуру отримання кредитів фермерами. Про це в ексклюзивному інтерв’ю AgroPolit.com повідомив генеральний директор Укрдержфонду Іван Слободяник.

За його словами, зараз існуючий механізм подачі заявок занадто складний, фермеру необхідно виконати цілий «квест» департаментами Мінагропроду, щоб отримати державну підтримку саме для певного виду бізнесу.

«У європейській практиці такого безладу немає. Очевидно, що багато з цих програм писались як під певних виробників, так і під певних чиновників», — зазначає Іван Слободяник.

Як пояснив керівник Укрдержфонду, платіжне агентство — це структура, яка проходить спеціальну акредитацію у Комісії ЄС. На його створення йде від 1,5 до трьох років.

«В ЄС міністерство розробляє програми підтримки, визначає пріоритети. Усі виплати здійснює спеціалізована установа сервісного типу — платіжне агентство. Насправді неважливо, буде структура на базі Фонду чи нова установа. У нас є всеукраїнська мережа і певний досвід. Укрдержфонд найбільше подібний до платіжного агентства», — зауважує Іван Слободяник.

Виконано за допомогою Disqus

+ 13° ... + 3°

Вітер

2.7м/с

Опади

8.7мм

Вологість

83%