На Одещині пасічники удосконалили багатокорпусні вулики різної комплектації

19 вересня 2021 126 0
Пасіка, вулик
UHBDPПасіка, вулик

На Одещині, учасники медового кластера вводять інноваційні технології для розвитку бджолярства в регіоні. Так, одним з сучасних рішень став випуск багатокорпусних вуликів різної комплектації, які зроблені з урахуванням недоліків раніше випущених конструкцій. Про це повідомляє UHBDP.

«Ми проварюємо наші вулики в лляній олії з воском і прополісом. Вони теплі, легкі, не псуються від вологи в осінньо-зимовий період і від палючої спеки жарким літом, зручні в транспортуванні. Сітчасте дно дає можливість прикрити вічко в періоди обробок полів і під час переїздів на кочівлі, щоб бджоли не запарилися», — розповів засновник ФГ «Здорова Бджола»Володимир Петрушев.

За словами бджоляра, ще одним інструментом сучасних технологій є розробка в Україні електричної радіальної медогонки, яка може відкачувати одночасно до 64 рамок, що дає велику економію часу і трудовитрат. Також електроніж для зрізання забруса з рамок значно прискорює роботу бджолярів і також застосовується на пасіках кластеру співтовариств бджолярів. 

Читайте також: Кількість зареєстрованих пасік на Львівщині зросла на 30%

Виконано за допомогою Disqus