В Україні зростає кількість мишей на полях

4 жовтня 2021 152 0
Миша
DepositphotosМиша

Згідно з фітосанітарним моніторингом, в усіх регіонах Україні зростає кількість мишоподібних гризунів на полях. Цьому сприяють сприятливі погодні умови та достатня кормова база. Повідомляє Kurkul.com згідно з даними фітосанітарного аналізу Держпродспоживслужби.

«В 1 га посівних площ озимих ріпаку, пшениці, жита та ячменю нараховується 1-3 жилих колоній. У багаторічних травах, неораних землях, обжинкових залишках кукурудзи, соняшнику, овочевих до 3 кол/га. Максимальна кількість — 5-6 кол/га зафіксована в Івано-Франківській, Київській, Херсонській обл.», — повідомили у службі. 

У зниженні чисельності мишоподібних гризунів, зокрема полівок, важливу роль відіграє система запобіжних заходів. Знешкодження в першу чергу досягається вчасною та якісною зяблевою оранкою, яка руйнує нори і знищує кормову базу, при цьому гине або травмується третина дорослих і всі молоді особини гризунів. 

Наявність 5 і більше жилих колоній на гектарі посіву свідчить про загрозу суттєвих пошкоджень рослин та необхідність захисту шляхом застосування родентицидів. 

Читайте також: Фахівець порекомендував інсектицид для надійного захисту озимого ріпаку

Виконано за допомогою Disqus