Фермерам розповіли, як зекономити на добривах

8 листопада 2021 950 0
Дослідження ґрунту, лабораторія
UKRAVITДослідження ґрунту, лабораторія

Якісні добрива — важлива складова майбутньої врожайності і, відповідно, суттєва затратна частина агровиробництва. Тому в умовах підвищення ціни на цей виробничий ресурс точне внесення добрив набуває особливої актуальності. Про це розповів науковий співробітник «Інституту здоров’я рослин» Сергій Сальніков, інформує Kurkul.com.

«Отримати точні дані про стан ґрунтів господарства, аж до особливостей конкретних ділянок, можна лише дослідивши ґрунт в лабораторних умовах. Це дослідження допоможе чітко зрозуміти поточну ситуацію, розробити оптимальну систему живлення і внаслідок зникнення «зайвих» внесень уникнути непродуктивних витрат», — пояснив науковець.

В такій ситуації необхідно обов’язково в осінній період дослідити ґрунти господарства на комплекс показників, в першу чергу — фосфору та калію, а також мікроелементів. Однак, якщо ви проводили таке дослідження минулого року чи напередодні сезону, це не обов’язково, оскільки ці показники є відносно стабільними упродовж 2-3 років. Натомість азот і сірку доцільно контролювати із року в рік, оскільки їх вміст у ґрунті може варіюватися від сезону до сезону

«На засвоєння культурами елементів живлення та їх загальний розвиток впливає показник рН, і на це необхідно зважати. Тому рекомендую додатково перевірити ґрунт на наявність залишкових кількостей пестицидів, оскільки нехтування цим дослідженням може звести нанівець всі старання аграрія отримати щедрий врожай», — зауважив Сергій Сальніков. 

Зі слів фахівця, в «Інституті здоров’я рослин» можна дослідити показники родючості (азот, рухомі сполуки фосфору, калію, сірки, рН, гумус), визначити елементний склад ґрунтів (цинк, залізо, мідь, марганець, бор, молібден, кальцій, магній, калій, натрій та інші), а також виявити наявність залишкової кількості пестицидів (270 пестицидів) та ідентифікувати до 703 їх найменувань. Щодо останнього, це, до речі, найширший спектр визначення пестицидів в Україні.

Науковець наголошує, що дослідження ґрунту важливо проводити в комплексі із дослідженням добрив:

  • По-перше, «ґрунт — добрива» — це єдина система, яка забезпечує культурним рослинам оптимальне живлення для повноцінного росту та розвитку.
  • По-друге, підвищення цін на мінеральні добрива спричинило появу великої кількості фальсифікату, через який посіви недоотримають необхідне живлення.
  • По-третє, за такого підходу науковці Інституту можуть надати рекомендації по видах і нормах застосування добрив, а також строках внесення, що дозволить суттєво заощадити кошти і примножити врожай. 

Читайте також: Вітчизняним компанія стало вигідно виробляти насіння на експорт

Виконано за допомогою Disqus