Реклама

На ринку насіння дефіцит якісного посівного матеріалу — експерти

20 грудня 2021 1302 0
На ринку насіння дефіцит якісного посівного матеріалу — експерти
UKRAVIT

Цього року ринок насіння, як і ринок ЗЗР і добрив, відчуває дефіцит якісного та доступного посівного матеріалу. Про це розповіли фахівці «Інституту здоров’я рослин» (UKRAVIT SCIENCE PARK).

«Поки насіння врожаю 2021 р. перебуває на доробці та калібруванні, в пересторозі перед незвіданим аграрії масово купують залишки минулих років. Покладатися в такому випадку їм доводиться винятково на чесність та порядність постачальника. Адже якщо не дотримуватися оптимальних параметрів зберігання (температура, вологість тощо), навіть якісне елітне насіння за декілька місяців може перетворитися на сміття, Крім того, не варто забувати й про протруйник, яким насіння було оброблене: за несприятливих умов він також піддається розпаду. І в такому разі його кількість не буде достатньою для ефективного контролю шкідників і хвороб», — пояснили фахівці.

За їх словами, дуже часто фальсифікують насіння соняшника, стійкого до певних хімічних груп гербіцидів (імідазолінонів чи сульфонілсечовин). У випадку придбання та висіву такого посівного матеріалу помилка може коштувати дуже дорого.

«Якщо гібрид володіє високою популярністю, а в наявності його нема — не біда: не чисті на руку постачальники запросто можуть «перетворити» нікому не потрібне насіння на «зірку продажів», — розповів науковий співробітник Інституту Сергій Сальніков.

Тому, за його словами, посівний матеріал соняшника, який, згідно з інформацією від продавця, має володіти стійкістю до гербіцидів групи імідазолінонів, може виявитися не таким вже й стійким.

«Які наслідки цього будуть для рослин, ви, напевно, здогадалися: за декілька днів після обробки гербіцидами вони починають змінювати колір, втрачати тургор. Надалі посіви сильно пригнічуються, що негативно впливає на майбутню врожайність, а інколи й зовсім гинуть», — пояснив експерт.

Читайте також: Насіння української селекції пристосоване до вітчизняних погодних умов — експерт

Тому при підготовці до посівної кампанії Сергій Сальніков рекомендує неодмінно звернутися до «Інституту здоров’я рослин» і провести дослідження насіння перед сівбою на визначення посівних якостей (схожість, енергія проростання), вмісту протруйника на насінині та стійкості гібридів до імідазолінонів чи сульфонілсечовин.

«Так ви гарантовано убезпечите себе від неякісного посівного матеріалу і, відповідно, від потенційних збитків», — підсумував фахівець.

Виконано за допомогою Disqus