Фермери зіштовхнуться з проблемою реалізації картоплі — експерт

12 лютого 2016 95 0
Фермери можуть знову зіткнутися з проблемою збуту картоплі
galka.if.uaФермери можуть знову зіткнутися з проблемою збуту картоплі

У наступному сезоні українські фермери можуть знову зіткнутися з проблемою збуту картоплі, заявив віце-президент Асоціації виробників картоплі Микола Гордійчук, пише «АПК-Інформ: овочі і фрукти».

За його словами, питання збуту картоплі вже стало проблемою номер один для українських фермерів. Уже другий сезон поспіль Україна збирає відносно високий урожай цієї культури, але єдиним великим напрямком для реалізації є внутрішній ринок.

«Україна експортує у найкращому випадку 2% врожаю картоплі. При цьому можливостей для експорту з кожним роком стає менше, тому що в основному продаж орієнтований на ринок країн пострадянського простору, де виробництво також досить високе в останні роки», — зазначив він.

Також додав, що величезною перешкодою для розвитку експорту залишається низька якість української картоплі.

«Для експорту необхідно зібрати з одного поля велику партію картоплі однорідної якості і сорти, без пошкоджень. Сьогодні в Україні це зробити практично неможливо. Ми регулярно отримуємо замовлення від покупців з Грузії, Туркменістану, Азербайджану. Ми пробували зібрати експортну партію картоплі у господарств, які входять до нашої асоціації. Усі вони професіонали своєї справи, але, тим не менш, максимальний обсяг експортної якості картоплі, зібраний нами, склав близько 600 т», — повідомив він.

Таким чином, на його думку, про системний експорті мова на сьогодні не йде. Майже весь обсяг української картоплі відвантажується на внутрішній ринок, і пропозиція у результаті помітно переважає над попитом.

Виконано за допомогою Disqus