Ф'ючерси на кукурудзу на товарній біржі Чикаго в четвер наблизилися до шестимісячного максимуму, а ф'ючерси на соєві боби досягли чотиримісячного максимуму на побоюваннях з приводу несприятливої посухи і спеки, що загрожують урожаю в Південній Америці. Про це пише Latifundist.com, з посиланням на Nasdaq.
За словами синоптиків, найближчими днями на Півдні Бразилії, найбільшого у світі експортера сої, і в Аргентині не очікується суттєвого полегшення від дощів.
Натомість, за словами керуючого директора Teucrium Trading Джейка Хенлі, встановилася погодна модель Ла-Нінья, яка зазвичай викликає посуху в обох країнах, і, швидше за все, збережеться до зими.
Як зазначається, контракт CBOT, що найбільш активно торгується, на кукурудзу Cv1 знизився на $0,03-0,04 до $6,05 за бушель і виріс до $6,07 за бушель, найвищої ціни з 1 липня.
Найбільш активні соєві боби Sv1 подорожчали на $0,05 до $13,4 за бушель і досягли найвищої ціни з 19 серпня — $13,42. Пшениця Wv1 виросла до $8,14 за бушель на CBOT і досягла найвищої ціни з 3 грудня — $8,2.
«Втрати кукурудзи або сої в Південній Америці можуть призвести до скорочення світових поставок та усунення експортного попиту до Сполучених Штатів. Проте посуха, пов'язана з Ла-Ніною, має зникнути до наступного місяця», — сказав Крістіан Руссо, агроном зернової біржі Росаріо в Аргентині.
Аналітики зазначають, що рекордне тепло та сухі вітряні умови у США призведуть до подальшого зниження вологості верхнього шару ґрунту у ключових районах виробництва озимої пшениці на рівнинах.
Читайте також:
Вибір редакції
Не пропусти останні новини!
Підписуйся на наші соціальні мережі та e-mail розсилку.