Деградовані землі виведуть з обігу шляхом консервації

20 січня 2022 166 0
Деградовані землі виведуть з обігу шляхом консервації
Kurkul.com

В середу, 19 січня, на засіданні Уряду було прийнято постанову «Про затвердження Порядку консервації земель». Про це повідомили в пресслужбі Мінагрополітики.

«Деградовані землі мають бути виведені з обігу шляхом їх консервації. Механізм залужування, заліснення та ренатуралізації дозволить відновити виснажені ґрунти, а відновлення зрошувальних систем — раціонально використовувати запаси вологи в ґрунті», — зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко.

Мета відповідного рішення — визначення організаційних засад проведення консервації деградованих і малопродуктивних земель, господарське використання яких є екологічно небезпечним та економічно неефективним, а також техногенно забруднених земельних ділянок, на яких неможливо одержати екологічно чисту продукцію, а перебування людей на цих земельних ділянках є небезпечним для їх здоров’я.

Так, зокрема, ухваленою Урядом постановою пропонується затвердити порядок консервації земель, відповідно до якого визначаються організаційні засади консервації деградованих, малопродуктивних та техногенно-забруднених земель, орієнтовні показники, що характеризують ґрунтові властивості та зумовлюють необхідність консервації земель за природно-сільськогосподарськими зонами.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України схвалив концепцію загальнодержавної цільової програми використання та охорони земель. Розпорядження ухвалили з доопрацюванням на засіданні 19 січня.

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2022 р.

Виконано за допомогою Disqus