Фермери шукають альтернативу природному газу для елеваторів

28 січня 2022 201 0
Фермери шукають альтернативу природному газу для елеваторів
Kurkul.com

Зерносушарку елеватора «Агрофірми Дзвони» збираються перевести з природного газу на скраплений. Про це розповів керівник господарства Зеновій Максимишин, пише Elevatorist.com.

Як зазначається, фермер побоюється, що в майбутньому можуть бути проблеми не лише з ціною, а й і з наявністю природнього газу на ринку.

«Може бути так, що вартість газу стане другорядною проблемою. Невідомо, чи буде природний газ в достатній кількості. На сьогодні вже почали підіймати питання забезпечення якоїсь альтернативи: пропан чи пелети. Зараз про це треба думати і вирішувати», — розповів Зеновій Максимишин.

Читати за темою: Собівартість сушки кукурудзи виросла в 3-4 рази — експерт

Керівник і засновник «Агрофірми Дзвони» каже, що цього сезону висока вартість зерна дала господарству певний запас міцності, і компенсувала зростаючу ціну на природний газ.

«До того ж ми зібрали кукурудзу з площі 1,5 тис. га до 17 листопада, тому встигли ще до цього значного підвищення вартості газу», — розповів Зеновій Максимишин.

В «Агрофірмі Дзвони» обрали скраплений газ, і планують вже наступного сезону сушити зерно на цьому альтернативному паливі.

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2022 р.

Виконано за допомогою Disqus