Ф’ючерси на пшеницю зросли вище $12 за бушель — трейдери

14 березня 2022 203 0
Колосок пшениці
Kurkul.comКолосок пшениці

Глобальні ціни на сировину досягли найбільшого тижневого ралі за понад 50 років. Ціни на природний газ в Європі побили новий рекорд, оскільки війна в Україні спричинила «виключні зміни» на ціни від нафти до пшениці. Повідомляє Financial Times.

Згідно з даними Refinitiv, індекс S&P GSCI, який є широким барометром цін на світову сировину, підскочив на 16% цього тижня. Зараз це найвищий рівень з 2008 року. Відтак ф'ючерси на пшеницю в Чикаго піднялися вище $12/бушель.

«Події в Росії та Україні викликають виняткові зміни цін на сировину, які можуть мати структурні наслідки для довгострокової пропозиції. Ми також віримо, що існують вірогідні загрози знищення попиту, оскільки ціни на сировину тануть», — наголосив  аналітик JPMorgan Домінік О’Кейн.

У результаті самосанкцій трейдери поспішають шукати інші джерела постачання на ринках, які вже є обмеженими через зростання попиту, оскільки економіка активізувалася після послаблення обмежень щодо карантину через коронавірус. Це скасовує давно налагоджені торгові потоки та ще більше посилює інфляційний тиск.

Читайте також: Українським фермерам пропонують стати регіональними постачальниками продукції

© Юлія Маковей, Kurkul.com, 2022 р.

Виконано за допомогою Disqus

+ 26° ... + 19°

Вітер

2.6м/с

Опади

3.3мм

Вологість

67%