На Одещині аграрій висадив 800 горіхових саджанців із Франції

26 квітня 2022 125 0
На Одещині аграрій висадив 800 горіхових саджанців із Франції
Kurkul.com

Ізмаїльське сільгосппідприємство «ВОЛ-НАТ», що спеціалізується на вирощуванні волоського горіха, попри воєнний стан у країні висадило вісімсот однорічних саджанців французького сорту Фернор. Повідомляє dumskaya.net.

«На початку цього року ми планували заповнити новими саджанцями порожні ділянки в нашому саду, які раніше були задіяні в ході встановлення краплинного зрошення. І вже навіть домовилися з нашими партнерами у Франції щодо постачання. Але невдовзі почалася війна, і ми вже думали, що в нас нічого не вийде. Але завдяки нашому уряду, який попросив українців працювати, якщо є така нагода, і нашій митниці ми це зробили», — розповів керівник підприємства Андрій Гук.

Посадковий матеріал фермер замовляв у свого постійного партнера — горіхової компанії Linard France.

Читайте також: СВК Ягідки законтрактувало 40% лохини на експорт

Протягом двох днів працівники господарства встигли вкоренити усі саджанці. У плодоношення вони вступлять за шість років.

«Майже всі привезені саджанці отримані шляхом щеплення, але разом з цим закуплено також 40 штук інвітро (отримані шляхом мікроклонального розмноження, так звані рослини з пробірки). Їх придбали для того, щоб протестувати, як вони будуть поводитися в наявних умовах», — зазначив фермер.

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2022 р.

Виконано за допомогою Disqus