Реклама

Через заборону виїзду за кордон аграрії не можуть купити запчастини до сільгосптехніки

27 квітня 2022 114 0
Через заборону виїзду за кордон аграрії не можуть купити запчастини до сільгосптехніки

На час воєнного стану аграрії не можуть виїхати за кордон, щоб придбати потрібні для продовження сільгоспробіт запчастини до сільгосптехніки, або інші товари, яких зараз немає в Україні. Про це розповів повідомив власник агропідприємства «Авангард» Євгеній Кифоренко, пише Traktorist.ua.

Він зазначив, що під час війни закон забороняє виїжджати чоловікам від 18 до 60 років.

«Аграрії не можуть виїхати та купити, наприклад, потрібні нам запчастини для ремонту комбайна, чи іншої техніки. Раніше ми працювали в комбікормовому виробництві по деяких вітамінах та добавках з українськими виробниками, але на жаль цих підприємств вже не існує, їх розбомбили російські війська. На сьогодні ми не можемо поїхати в ту ж саму Румунію чи Болгарію, придбати потрібний нам для продовження роботи комбікормового виробництва товар та повернутися через три дні в Україну. Зрозумійте, якби ми, аграрії, мали втекти з України, ми б ще до війни виїхали б. Ми хочемо, щоб наша українська економіка працювала», — пояснив сільгоспвиробник.

Аграрій додав, що постанова Кабінету Міністрів №194, яка дає можливість бронювання військовозобов'язаних працівників під час воєнного стану, ніби й надає бронювання та дозвіл на вільне пересування, але виявляється, що є 2 форми цього бронювання: «до війни» і «під час війни». Відповідно, ті, хто заброньований до війни — може сміливо перетинати кордон, а ті хто під час, по пришвидшеній процедурі — мають стати на спеціальний облік.

Читати за темою: Бронювання працівників агросектору: відповіді на найпоширеніші запитання

«Ми пройшли за два тижні «кола пекла» з цими папірцями. Звертались за роз'ясненнями до Подільської РДА, Балтської ОТГ, обласних керівників, телефонували на гарячі лінії міністерств «які постійно зайняті», і все це заради маленької печатки військкомату на витягу до постанови №194, яка підтверджує що ти був у військкоматі та став на облік», — додав Євгеній Кифоренко. 

Аграрій зазначив, що спілкувався з колегами-фермерами з інших регіонів, так от в одного є печатка військкомату, а в іншого в другій області — немає, це говорить про можливе не розуміння законодавства.

«Проблема тут від того, що хтось не дочитує законодавство, ті посилаються на своє міністерство, ті на своє. Ніхто толком нічого не розказує, не пояснює, а на місцевому рівні, ніхто нічого не знає, тому що ми перший раз з війною зіштовхнулись. Ми звернулись до прикордонної служби та отримали лист-роз'яснення, в якому чітко прописано, що заброньовані працівники можуть вільно перетинати кордон за певних умов. Я думаю що більшість аграріїв про цю можливість навіть і не знають», — пояснив власник агропідприємства «Авангард».

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2022 р.

Виконано за допомогою Disqus

Реклама