Названо універсальний інсектицид проти шкідників зернових, ріпаку та плодових

29 квітня 2022 107 0
Названо універсальний інсектицид проти шкідників зернових, ріпаку та плодових
UKRAVIT

У весняний період масово поширюються шкідники, які окрім фізичних пошкоджень, негативно впливають на розвиток та продуктивність культурних рослин в цілому, а також можуть сприяти їх інфікуванню комплексом хвороб та окремими вірусами. Про це повідомляють фахівці компанії UKRAVIT SCIENCE PARK.

Тож якщо своєчасно не подбати про високоефективний інсектицидний захист посівів і багаторічних насаджень навесні, можна втратити значну частку врожаю в майбутньому.

«Весняний період — справжнє випробування для аграріїв, які вирощують одразу декілька культур: адже це вимагає специфічного захисту від конкретного спектра шкідників для кожної культури, і, відповідно, досить широкого пулу інсектицидів», — зазначив керівник агрономічного департаменту компанії Олександр Мигловець.

Особливо актуально це питання постає в сучасних умовах, коли через неможливість для ряду агрохімічних компаній повноцінно працювати на українському ринку асортимент препаратів для інсектицидного захисту посівів і багаторічних насаджень може бути частково обмеженим.

«Між тим, в умовах поступового підвищення середньодобових температур шкідники продовжують активізуватися і за відсутності своєчасного контролю або недостатній його інтенсивності можуть заподіяти значної шкоди майбутній врожайності. Тому, за будь-яких умов, необхідно своєчасно проводити моніторинг посівів та плодових насаджень і не ігнорувати інсектицидні обробки», — додав фахівець.

Щоб уникнути непродуктивних втрат і захистити озимі та ярі зернові культури, ріпак і сади від комплексу шкідників, Олександр Мигловець пропонує звернути увагу на інноваційний контактно-системний інсектицид АТО Жук (тіаметоксам, 250 г/л + лямбда-цигалотрин, 80 г/л + альфа-циперметрин, 15 г/л).

Читайте також: Фахівець розповів, як врятувати сільгоспкультури від весняних заморозків

Тіаметоксам у його складі — системна діюча речовина контактно-шлункової дії, яка швидко поглинається та переміщується судинною системою рослин і блокує нікотинові рецептори в постсинаптичній мембрані синапсу, що відповідають за розпізнавання молекул ацетилхоліну. В результаті блокується передача нервового імпульсу та рухома активність шкідника, що не дозволяє йому продовжувати процес живлення.

Лямбда-цигалотрин та альфа-циперметрин — діючі речовини контактної дії. Механізм їх дії полягає у блокуванні процесу обміну іонів натрію та калію у пресинаптичній мембрані, тобто діючі речовини порушують проникність клітинних мембран і виступають інгібіторами натрієвих каналів. Відбувається надлишкове виділення ацетилхоліну під час проходження нервових імпульсів через синаптичний ланцюжок, і в результаті сильного нервового перезбудження шкідники гинуть.

«Інсектицид володіє вираженою контактною та системною дією і забезпечує одночасно миттєву загибель шкідників та пролонгований захист культур. На зернових культурах (озимих та ярих) АТО Жук ефективно контролює клопа шкідливу черепашку, попелиць, трипсів, цикадок, хлібних жуків, п’явиць, злакових мух, блішок. На ріпаку він відмінно справляється з такими шкідниками, як стебловий капустяний прихованохоботник, пильщик, стручковий комарик, ріпаковий квіткоїд, хрестоцвіті блішки, довгоносики. Що стосується плодових насаджень, інсектицид надійно захистить їх від брунькового довгоносика, яблуневого квіткоїда, казарки, букарки, попелиць, яблуневого пильщика тощо», — пояснив Олександр Мигловець.

Окрім цього, препарат можливо застосовувати проти комплексу шкідників соняшника, кукурудзи, сої, гороху, картоплі, капусти та цибулі.

Виконано за допомогою Disqus