Експерт порадив ефективний інсектицид проти ґрунтових шкідників

6 травня 2022 65 0
Експерт порадив ефективний інсектицид проти ґрунтових шкідників
Kurkul.com

На ранніх етапах росту та розвитку соняшника та кукурудзи фахівці компанії UKRAVIT SCIENCE PARK радять звернути особливу увагу на захист культур від ґрунтових і ранньопіслясходових шкідників. 

«Виробники насіннєвого матеріалу найчастіше пропонують аграріям посівний матеріал соняшника та кукурудзи, протруєний фунгіцидними препаратами. Та на практиці цього, на жаль, інколи недостатньо для отримання високих показників майбутньої врожайності. Адже окрім комплексу хвороб, значну загрозу для насіння та сходів культурних рослин становлять ґрунтові і ранньопіслясходові шкідники», — зазначає керівник агрономічного департаменту компанії Олександр Мигловець.  

Так, серед ґрунтових шкідників особливою шкодочинністю відзначаються дротяники, несправжні дротяники, підгризаючі совки, личинки хрущів тощо, серед ранньопіслясходових видів — довгоносики, інші шкідники сходів. Вони пошкоджують як саме насіння, так і кореневу систему молодих проростків, що призводить до зрідження густоти посівів та погіршення їх загального росту. Крім того, пошкоджені рослини стають вразливими до інфікування хворобами. Щоб цього уникнути, варто забезпечити культурам надійний інсектицидний захист. 

Читайте також: Експерти порадили, як максимально розкрити потенціал ЗЗР

Тож якщо агровиробник придбав посівний матеріал соняшника та кукурудзи, протруєний винятково фунгіцидним протруйником, або ж використовує власне насіння, Олександр Мигловець рекомендує для додаткової обробки застосувати інсектицидний препарат Антихрущ (біфентрин, 100 г/л + імідаклоприд, 100 г/л), щоб захистити посіви від ґрунтових і ранньопіслясходових шкідників на початкових етапах росту.

За рахунок біфентрину у своєму складі він утворює навколо насінини «газову» оболонку, яка володіє репелентними та токсичними властивостями. Коли ґрунтовий шкідник потрапляє до неї, він невдовзі гине, не пошкоджуючи проросток або насінину.

Імідаклоприд має системні властивості та в основному захищає від ранньопіслясходових шкідників, а також доповнює дію біфентрину. Після отримання шкідниками летальної дози діюча речовина викликає у них параліч і конвульсії, що призводять до загибелі. Така комбінація, окрім високої ефективності, забезпечує ще й відсутність у шкідників формування резистентності. 

«Антихрущ характеризується надзвичайно широким спектром захисної дії. Обробка цим препаратом посівного матеріалу соняшника забезпечує надійний та тривалий захист від личинок хрущів, дротяників, совок, шкідників сходів тощо; обробка посівного матеріалу кукурудзи — захист від личинок хрущів, дротяників, совок, шведської мухи, інших шкідників сходів», — пояснив Олександр Мигловець.

За його словами, інсектицид ефективний проти всіх основних стадій розвитку шкідників: як личинок, так і дорослих особин. Крім того, він має низьку норму витрати, що у поєднанні з високою ефективністю дії робить його ідеальним варіантом для інсектицидного захисту насіння.

Олександр Мигловець також рекомендує застосовувати інсектицид Антихрущ для захисту плодових культур і винограду.

«Адже гідротермічні умови поточного періоду сприяють поступовому відродженню та живленню в садах сірого брунькового довгоносика, яблуневого квіткоїда, букарки, казарки, попелиць, а згодом і кліщів, на винограді — видів листовійок. Тому своєчасний високоефективний захист від цього комплексу шкідників попередить інтенсивні пошкодження культур і втрати майбутньої врожайності надалі», — підсумував фахівець.

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2022 р.

Виконано за допомогою Disqus