Ціна цибулі вдвічі перевищує минулорічну

12 травня 2022 71 0
Ціна цибулі вдвічі перевищує минулорічну
Kurkul.com

Через тимчасову окупацію Херсонської обл., яка є одним з основних виробників цибулі, ціна овоча у квітні зросла. Проте у травні стабілізувати вартість вдалось за рахунок імпорту. Про це повідомила пресслужба Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ).

«Якщо розглядати промислове виробництво цибулі, то в 2021 році було зібрано 107,5 тис. т цибулі. Найбільші обсяги були зібрані в Херсонській (31% промислового виробництва цибулі), Дніпропетровській (17%) та Миколаївській (14%) областях. Зараз Херсонська область знаходиться під тимчасовою окупацією російських військ. Цей факт в комбінації з руйнуванням традиційних шляхів логістики призвів до різкого зростання цін на цибулю на початку війни в торгівельних точках», — розповіла Світлана Литвин, аналітик УКАБ.

Якщо до початку війни середня ціна на цибулю становила 14,29 грн за 1 кг, то в березні та квітні ціна вже становила 20,50 грн за кг, тобто було зростання ціни на 44%. Станом на початок травня 1 кг цибулі вже коштує близько 16,70 грн за кг.

«Стабілізувати ціну в травні 2022 р. вдалося за рахунок частково налагодження логістичних шляхів, зменшення панічних настроїв українців, що призводило до збільшення попиту, та здійснення імпортних поставок. У квітні 2022 року в Україну було імпортовано 7,5 тис. т цибулі. Для порівняння, — у квітні 2021 року імпорт цибулі в Україну становив 0,8 тис. т», — пояснила Світлана Литвин.

За попередніми оцінками, дефіциту цибулі в поточному році не має бути.

За моніторингом Kurkul.com на гуртовому ринку «Шувар» у Львові цибуля коштує 12-15 грн/кг. Минулого року ціна овоча була більш ніж вдвічі нижчою — 5 грн/кг.

Читайте також: Фермери Херсонщини продають овочі майже задарма

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2022 р.

Виконано за допомогою Disqus