ВРУ законодавчо врегулює процес поновлення договорів на оренду землі

24 лютого 2016 42 0
Проект нового Закону врегульовує проблемні питання з пролонгації договору оренди землі
grycik.livejournal.comПроект нового Закону врегульовує проблемні питання з пролонгації договору оренди землі

Комітет Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин розглядає проект Закону про внесення змін до окремих законодавчих актів України (щодо впорядкування питань з поновлення договору оренди земельної ділянки) реєстр. № 3753 від 05.01.2016 р., який в подальшому буде запропонований до прийняття.

Проект вказаного Закону врегульовує проблемні питання з пролонгації договору оренди земельної ділянки. Його розроблено з метою впорядкування питань, що пов'язані з поновленням дії договору оренди земельної ділянки, термін дії якого закінчився, проте орендар у встановленому законом порядку звернувся про його поновлення та досягнення істотних умов нового договору.

«Двояке та нечітке трактування норм статті 33 Закону України «Про оренду землі» щодо поновлення договору оренди призводило до затягування розгляду питання про підписання додаткової угоди про поновлення такого договору, прийняття додаткових рішень уповноважених органів про поновлення договору оренди, що в часі призводило до правової дискримінації орендарів земельних ділянок, втрати бюджетів усіх рівнів від орендної плати через закінчення договорів оренди», — сказано у пояснювальній записці.

В законопроекті прописані умови та підстави поновлення договору оренди землі, у випадку звернення у встановленому законом порядку орендаря про його поновлення, а також наслідки непідписання уповноваженими особами додаткової угоди про поновлення договору оренди земельної ділянки.

«Передбачається, що прийняття зазначеного законопроекту дозволить вирішити питання поновлення договору оренди земельної ділянки між орендарем та орендодавцем, у випадку закінчення такого договору, та звернення орендаря про його поновлення», — йдеться у записці.

Виконано за допомогою Disqus