Аграрії стали вносити втричі менше добрив — експерт

25 лютого 2016 72 0
Скорочення внесення органічних добрив при збільшенні виробництва рослинницької продукції надзвичайно негативно впливає на стан довкілля внаслідок надмірної хімізації
xpert.com.uaСкорочення внесення органічних добрив при збільшенні виробництва рослинницької продукції надзвичайно негативно впливає на стан довкілля внаслідок надмірної хімізації

Обсяг внесення органічних добрив сільськогосподарськими підприємствами скорочується, повідомив директор Інституту економічних і суспільних досліджень імені Олександра Поля Володимир Панченко, пише «Економіст».

«Скільки б в Україні не збільшували валовий збір зерна — якщо ціна буде низькою, держава від цього багатшою не стане. Причому чим більше ми будемо виробляти продукції, тим більш вагомим може бути коливання цін. Навіть 5 або 10 млн т додаткового надходження на ринок монотовару з України може призвести до волатильності, що буде вбивати прибутковість», — зазначив він.

Більше того, в останні двадцять років у вітчизняному аграрному секторі закріпилися численні структурні дисбаланси, які мають негативний вплив на розвиток не лише переробного сегменту АПК, а й на навколишнє середовище та соціально-економічний розвиток сільських територій. Одним з найбільш суттєвих дисбалансів є ритмічне скорочення поголів’я великої рогатої худоби.

У 2014 р. порівняно з 2000 р. поголів’я великої рогатої худоби зменшилося у 4,6 рази. Узагалі поголів’я великої рогатої худоби в останні роки є меншим показника 40-х р.

Тому й не дивно, що у 2014 р. обсяг внесення органічних добрив сільськогосподарськими підприємствами становив 9,9 млн т, що у 25 разів менше відповідного показника 1990 р. та у 2,8 рази показника 2000 р. Скорочення внесення органічних добрив при збільшенні виробництва рослинницької продукції надзвичайно негативно впливає на стан довкілля внаслідок надмірної хімізації.

Взагалі визначення аграрного сектору як основного пріоритету розвитку української економіки при наявності значного кадрового потенціалу для розвитку високотехнологічних виробництв є свідченням вітчизняного прояву «Голландської хвороби», що відтягне перехід України до п’ятого і шостого технологічного укладу на невідомо яку перспективу.

Виконано за допомогою Disqus

+ 10° ... + 7°

Вітер

4.7м/с

Опади

2.9мм

Вологість

57%