Реклама

На Сумщині створять мережу міні-цехів із переробки молока

30 липня 2022 345 0
На Сумщині створять мережу міні-цехів із переробки молока
Depositphotos

На Сумщині планують створити мережу міні-цехів із переробки молока та організувати кластер виробників та переробників молочної продукції.

Про це ідеться в Стратегії відновлення та розвитку економіки Сумської області, яку нещодавно презентував начальник Сумської ОВА Дмитро Живицький, пише Zemliak.com.

Як зазначається, у  реаліях війни громади Сумщини планують розвивати молочну галузь — планується створення 6 переробних міні-цехів, а також кластерних об'єднань виробників та переробників молока тощо. Також особистим селянським господарствам передадуть 500 корів симентальської породи.

Для реалізації планів Сумщина планує залучити 73,9  млн грн коштів міжнародної та державної допомоги.

Залучення грантових коштів, за словами авторів Стратегії, дасть можливість підвищити конкурентоспроможність та збільшити обсяги продукції переробки молочної сировини, зокрема за рахунок активного впровадження інноваційних технологій, підвищення безпечності та якості харчових продуктів, збільшення їх асортименту та створення умов здорової конкуренції на ринку продовольчої продукції.

Загалом, стратегія розвитку Сумщини включає проєктні аграрні ідеї, направлені на забезпечення продовольчої безпеки регіону з орієнтацією на місцевих товаровиробників, створення логістичної мережі на ринку плодоовочевої та ягідної продукції, розширення сировинної зони плодово-ягідної та овочевої продукції, розвиток мережі міні переробних потужностей продукції галузі рослинництва та тваринництва.

Читайте також: США виділить $100 млн на підтримку українських фермерів

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2022 р.

Виконано за допомогою Disqus