Чотири види тваринницької продукції стали збитковими — експерт

1 березня 2016 165 0
Стан тваринництва значно погіршився
lentaregion.ruСтан тваринництва значно погіршився

Стан тваринництва значно погіршився, заявив професор, завідувач кафедри управління персоналом та економіки праці Університету митної справи та фінансів (м. Дніпропетровськ) Анатолій Бабенко, пише «Урядовий кур’єр»

За його словами, Україна — велика аграрна держава, де зосереджено щонайменше 25% світових запасів родючих чорноземів. І завдяки цьому природному фактору наш АПК може досягати високих показників, займати передові позиції в Європі. Сільгосппідприємства за останні роки якісно поліпшили матеріально-технічну базу, використовують високопродуктивну техніку, передові технології. Майже не існує проблем із забезпеченням агросектору кадрами.

«Водночас земельні ресурси, технічний потенціал та людський капітал в аграрних регіонах країни використовують не зовсім раціонально. Тому економічна ефективність виробництва у галузі залишається низькою. Часто маємо справу з простим відтворенням (наприклад виробництво молока як сировини), а також збитковим продукуванням окремих видів товарної продукції», ― зазначив він.

Також додав, що рентабельність виробництва сільгосппродукції за останні роки (дані за 2010-2014 рр.) змінювалася від 11,2% до 27%, тоді як у 1990-1994 р. цей показник варіювався від 42,6% до 151,4%. Таким чином, окупність виробничих затрат зменшилася у кілька разів. Стан тваринництва значно погіршився.

«Чотири види тваринницької продукції збиткові, щодо трьох видів (велика рогата худоба на м’ясо; вівці на м’ясо; вовна), то їхнє виробництво було збитковим протягом останніх 20 років. За нормальних ринкових методів господарювання такої ситуації не буває. У рослинництві значно зменшилися обсяги виробництва цукрової сировини, а також плодів і ягід. Це не може не позначатися на зайнятості в селах, де вже спостерігається масове безробіття», ― підсумував Анатолій Бабенко.

Виконано за допомогою Disqus