Дефіциту цукру не буде, ціни суттєво не зростуть — Висоцький

8 вересня 2022 183 0
Дефіциту цукру не буде, ціни суттєво не зростуть — Висоцький
Depositphotos

Ціна на цукор суттєво не зміниться. Цього року попри всі складнощі через війну аграрії посіяли 180 тис. га цукрового буряка. Про це розповів перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, пише пресслужба Мінагрополітики.

«Це дозволяє виготовити близько 1,1 млн т цукру, що повністю покриває його внутрішнє річне споживання. Крім того, за рахунок високого урожаю минулого року, сформовані запаси. Тому дефіциту цукру в Україні точно не буде. Чинників для зростання цін, як мінімум до кінця року, немає», — сказав Тарас Висоцький.

Згідно з даними Мінфіну, середня ціна на цукор у роздрібних мережах наразі 33,47 грн/кг. Водночас середньомісячна ціна у серпні була на рівні 31,35 грн/кг.

Така ж ситуація і з виробами із пшениці. Але на формування ціни впливають також логістика, зберігання, ціни на енергоносії та шантаж країни-агресора.

«Проте наразі підстав для занепокоєння немає», — додав заступник міністра.

Нагадаємо, росія заявила, що може відмовитися від зернової угоди, яка спливає в листопаді. Загрозу озвучив постпред рф в ООН Василь Небензя.

Читайте також: В Україні розпочалась посівна озимої пшениці та ячменю

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2022 р.

Виконано за допомогою Disqus