Не відомо, як використовується 9 млн га держземель — експерт

3 березня 2016 32 0
Уряд має провести інвентаризацію державних сільгоспземель?
odesa.depo.uaУряд має провести інвентаризацію державних сільгоспземель?

Уряд має провести інвентаризацію сільгоспземель, які перебувають у його власності. Про це в ексклюзивному інтерв’ю AgroPolit.com розповів директор Світового банку в Україні Чімяо Фан.

«У власності держави перебуває 10,6 млн га землі, з яких тільки 1,6 млн зареєстровані у земельному кадастрі. А де і для чого використовуються інші 9 млн га — не знає ніхто. Це велика територія і важливий виклик для уряду», — сказав він.

За його словами, треба було б провести інвентаризацію земель, щоб це зрозуміти. Значні частини цих земель можна приватизувати і продати. Це дасть необхідні надходження до бюджету на важливі програми, у тому числі й на підтримку АПК.

«Держава має знати скільки їй належить землі і де вона перебуває, хто використовує, скільки на ній заробляють. Якщо держава захоче залишити собі якусь частину цих земель, то має бути для цього причина, наприклад, наукові дослідження. Але наука на 500 тис. га і кількох млн — це велика різниця. Не мені говорити, скільки залишати. Але цілком очевидно, що державі треба поліпшити використання своїх земель», — пояснив Чімяо Фан.

Також додав, що у будь-якій країні й системі інвентаризація — це важливий інструмент у боротьбі з корупцією.

«Коли ви знаєте, де перебуває державна земля, як вона використовується і у вас є система моніторингу, тоді корупція стане менш вірогідною», — підсумував він.

Виконано за допомогою Disqus