Реклама

АМКУ перевіряє причини різкого росту ціни яєць

21 жовтня 2022 188 0
АМКУ перевіряє причини різкого росту ціни яєць
Depositphotos

Антимонопольний комітет почав перевірку щодо суттєвого здорожчання курячих яєць протягом вересня та жовтня. Про це повідомила пресслужба АМКУ.

Комітет вважає, що підвищення цін на цей вид продуктів може не мати об'єктивних підстав, попри тяжкі економічні наслідки війни.

Комітет підкреслює, що загальна інфляція та зростання індексу споживчих цін на харчові продукти не корелюється зі стрімким зростанням вартості яєць, а вартість кормів для курей залишається доволі низькою.

Крім цього, про втрату поголів'я курей та виробничих потужностей комітету повідомив тільки один виробник — група компаній «Авангард» Олега Бахматюка (найбільший виробник яєць в Україні). 

Від інших учасників ринку, зокрема Ovostar Union, така інформація не надходила.

«Отже, наразі в комітеті відсутня інформація, яка б підтверджувала наявність об’єктивних факторів для подорожчання яєць одразу на 54% за місяць», — резюмували в АМКУ.

Наразі вартість яєць у роздрібних мережах коливається від 50 до 80 грн за десяток.

На початку 2022 р. середня вартість яєць була на рівні 35 грн. У лютому-березні яйця в середньому коштували 33-34 грн за десяток.

Навесні яйця різко впали в ціні — до 24,8 грн та 19,39 грн за десяток у квітні та травні відповідно.

Влітку яйця продовжували дорожчати. У серпні середня вартість десятка коливалась в межах 28 грн. Водночас експерти прогнозували різке зростання ціни до 40 грн. Через рекордне зменшення виробництва цієї продукції, а також тривалий тиск НАБУ на Ukrlandfarming.

Вже у вересні яйця подорожчали у середньому до 35 грн. А в жовтні їхня вартість зросла майже вдвічі — до 60 грн за десяток (+71%).

Нагадаємо, раніше експерти прогнозували, що ціна десятка яєць зросте до 100 грн

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2022 р.

Виконано за допомогою Disqus

Реклама