Реклама

Із січня 2023 року на ринку цибулі в Україні домінуватиме імпортна продукція

28 жовтня 2022 147 0
Із січня 2023 року на ринку цибулі в Україні домінуватиме імпортна продукція
Kurkul.com

На ринку наприкінці жовтня поточного року суттєво збільшилася пропозиція цибулі середньої та низької якості. Це спровокувало падіння ціни. Про це повідомили аналітики проєкту EastFruit.

За інформацією, на сьогодні діапазон відпускних цін на один з основних для споживачів овоч суттєво розширився, а кардинальних змін зазнали саме нижні його кордони. Гуртовими партіями цибуля реалізується по 14-25 грн/кг ($0,38-0,68 /кг), коли ще наприкінці минулого тижня загальний діапазон відпускних цін перебував на рівні 22-26 грн/кг.

Як зазначається, насамперед фермери намагаються розпродати саме неякісну цибулю, яка почала проростати та швидко псуватися у сховищах. 

Читайте також: Експерт пояснив, чому падає ціна на овочі

«Внаслідок зростання пропозиції некондиційної цибулі на внутрішньому ринку продавці імпортної продукції навіть не робили спроб переглядати раніше встановлені відпускні ціни на наявні партії якісної цибулі. Так, імпортна цибуля невеликими обсягами продовжувала реалізовуватися за цінами, наближеними до верхніх кордонів знову встановленого діапазону», — пояснили аналітики.

За прогнозами представників торгових компаній, обсяги постачання імпортної цибулі в Україну ще як мінімум 1 місяць будуть досить стриманими.

«Проте із січня 2023 року на ринку цибулі в Україні вже повністю домінуватиме імпортна продукція, також збережеться невеликий відсоток місцевої цибулі гарної якості. При цьому некондиційна продукція вже не зможе чинити суттєвого тиску на ціноутворення в даному сегменті», — прогнозують як учасники ринку, так і аналітики EastFruit.

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2022 р.

Виконано за допомогою Disqus

Реклама