Дрібні виробники заморожених ягід збувають продукцію за заниженими цінами — Кухтіна

1 листопада 2022 131 0
Дрібні виробники заморожених ягід збувають продукцію за заниженими цінами — Кухтіна
Depositphotos

Виробники заморожених ягід перевозять товари до Польщі, розподіляють по регіонах України, запасаються генераторами на випадок тривалих відключень електроенергії. Дрібні виробники починають активніше збувати товар, знижуючи ціну.

Про це у своїй колонці на AgroTimes написала Ірина Кухтіна, президентка асоціації «Ягідництво України».

«Частина компаній перевезла залишки товару до Польщі або розподілила по різних регіонах України, щоб диверсифікувати ризики, пов’язані з відключеннями електроенергії. Практично всі підприємства додали генераторів, але для таких енергоємних бізнесів, як заморожування ягід, це лише підстрахування на короткий час», — зазначила експертка.

Водночас вона додала, що важливо, щоб українські виробники самі собі не наробили шкоди, бо частина підприємств, особливо невеликих, після початку віялових відключень електроенергії стала активно збувати товар за зниженими цінами.

При цьому експертка наголосила, що коливання ціни на заморожені ягоди на світовому ринку із ситуацію в Україні жодним чином не пов’язані.

На її думку, торік ціни були завищеними, через що учасники мали зависокі очікування.

Цього року ціни на заморожені ягоди до кінця сезону сильно знизилися, а собівартість вирощування — зросла. І той, хто притримав товар — програв.

Читайте також: Молочні підприємства можуть не пережити відключень електроенергії

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2022 р.

Виконано за допомогою Disqus