Молочні ферми із деокупованих областей отримали допомогу від Швейцарії

9 листопада 2022 97 0
Молочні ферми із деокупованих областей отримали допомогу від Швейцарії

Завершується перша фаза швейцарського гуманітарного проєкту, яким було охоплено 233 молочні господарства в Чернігівській, Київській та Сумській областях. Про це повідомила пресслужба Мінагрополітики.

Так, 155 ферм вже отримали необхідні засоби гігієни для виробництва молока, ще 78 — отримають допомогу в листопаді.

Проєкт реалізовується на запит Міністерства аграрної політики та продовольства України у взаємодії з Асоціацією виробників молока України (АВМ), міжнародним благодійним фондом SaveUA та Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів за координації Посольства Швейцарії в Україні.

Метою гуманітарного проєкту є забезпечення продовольчої безпеки в цілому та зокрема через покращення доступу для населення України до якісних та безпечних молока та молочних продуктів, що виробляються в Україні. Важливою передумовою для цього є забезпечення належної гігієни виробництва та зберігання молока, а також здоров’я тварин.

«Загальний бюджет гуманітарного проєкту складає 2,5 млн швейцарських франків (близько 100 млн гривень). Та через втрату поголів’я у зв’язку з бойовими діями і частково через відмову від допомоги господарств, що змогли вистояти перед викликами воєнного стану, з’явилася можливість переадресувати залишкові кошти на четверту область — Харківську», — йдеться у повідомленні.

Таким чином, ще 63 господарства Харківщини отримають підтримку від Швейцарії, а загальна кількість реципієнтів з урахуванням господарств у Сумській, Чернігівській та Київській областях зросте до 296. 

Читати за темою: На Харківщині окупанти знищили найбільшу молочну ферму

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2022 р.

Виконано за допомогою Disqus