На полях активно розмножуються мишоподібні гризуни

10 листопада 2022 4074 0
На полях активно розмножуються мишоподібні гризуни
UKRAVIT

Сприятливі погодні умови жовтня, який у певних областях синоптики назвали найтеплішим за останні роки, внесли свої корективи у фітосанітарний стан посівів озимих культур, а також багаторічних трав і насаджень.

Як повідомляють фахівці компанії UKRAVIT SCIENCE PARK із різних регіонів України, наразі культури повсюдно потерпають від поширення популяцій шкідливих мишоподібних гризунів, здатних завдавати збитків праці аграріїв. Тож у такій ситуації вони рекомендують регулярно проводити моніторинг посівів і своєчасно вживати відповідних захисних заходів.

«Стабільні підвищені температури жовтня сприяли активному розмноженню, розповсюдженню та збільшенню чисельності популяцій шкідливих мишоподібних гризунів. Шкода від такої міграції дуже велика: адже за дефіциту кормової бази в осінній період гризуни в пошуках їжі можуть пошкоджувати рослини зернових, ріпаку та інших культур, що негативно позначається за їх загальному рості та розвитку, спричиняє зрідженість посівів і негативно відбивається на перезимівлі озимих», — розповів керівник агрономічного департаменту компанії Олександр Мигловець

Крім того, за його словами, мишоподібні гризуни є переносниками численних хвороб, небезпечних як для людей, так і для свійських тварин. Тож поряд із такими профілактичними заходами, як дотримання сівозміни, знищення бур’янів на полях та в місцях резервацій гризунів, своєчасне та без втрат збирання врожаю, прибирання пожнивних рослинних решток, якісний обробіток ґрунту тощо їх щільність необхідно контролювати ще й за допомогою застосування високоефективних родентицидів.

Тому за результатами огляду посівів і насаджень при перевищенні рівня ЕПШ (від 3-х до 5-и і більше жилих колоній на гектар) Олександр Мигловець рекомендує застосовувати високоефективний родентицид Бродвіт (бродіфакум, 0,25%).

Його діюча речовина володіє кишковою дією та є антикоагулянтом другого покоління, механізм дії якого полягає в порушенні утворення вітаміну К1, необхідного для продукування білків протромбінового комплексу. Після поїдання принади у гризунів порушується згортання крові, що призводить до підвищеної схильності до кровотеч і подальшої загибелі.

Бродівіт застосовується проти всіх видів мишоподібних гризунів (окрім видів, що охороняються законом). При цьому він не токсичний для корисних мікроорганізмів, не накопичується в об’єктах навколишнього природного середовища і є безпечним для довкілля.

«Суттєвою перевагою родентициду є надзвичайно простий спосіб приготування отруйної принади — із можливістю використання протруювальних машин. А за рахунок новітніх допоміжних речовин і сучасної препаративної форми препарат відмінно утримується на зерні. Важливо, що при приготуванні принади не утворюється пил, що забезпечує безпечні умови праці», — додав фахівець.

Читайте також:

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2022 р.

Виконано за допомогою Disqus