Реклама

Експерти радять наступного сезону обирати ранньостиглі гібриди кукурудзи

16 грудня 2022 2040 0
Експерти радять наступного сезону обирати ранньостиглі гібриди кукурудзи
Kurkul.com

Цьогоріч через нетипові погодні умови третина врожаю кукурудзи ще досі залишається в полі. Тож аграріям вже зараз варто скорегувати свій вибір гібридів на наступний сезон. Про це в ексклюзивному коментарі для Kurkul.com розповіла завідувач кафедри рослинництва, доктор сільськогосподарських наук, професор, академік НААН України Світлана Каленська.

«Якщо не буде морозу, то комбайни не зможуть вийти в поле, щоб змолотити залишки врожаю. Посіви вражатимуться хворобами, оскільки волога накопичуватиметься. Тож фермерам варто врахувати деякі аспекти вибору гібридів», — пояснила експертка.

За її словами, гібриди кукурудзи відрізняються за своїм морфотипом. Тобто є такі гібриди у яких при дозріванні качан звисає вниз, а є такі, у яких навіть дозрілий стоїть вгору.

«Оті гібриди, де качан звисає вниз, вони менше будуть вражатися цими хворобами, ніж ті, що вертикально. Це зрозуміло, тому, що там буде потрапляти волога, вона там буде накопичуватись і це призводитиме до ураження хворобами й до прямого гниття. Тому це вже варто враховувати на перспективу», — розповіла Світлана Каленська.

Читати за темою: Незібраній кукурудзі загрожує вилягання

Вона радить, підбираючи гібриди на наступний рік, велику увагу приділяти й групі стиглості.

«Зрозуміло, що у ранньостиглих гібридів менший рівень врожайності, тому більшість намагаються у виробництві використовувати середньоранні. Пізньостиглі у нас переважно лише в зоні степу, а середньостиглі — північного лісостепу», — зазначила Світлана Каленська.

Водночас вона додала, що хоч ранньостиглі гібриди мають меншу врожайність, проте вони дозрівають швидше і мають меншу вологість зерна. Тож витрати на сушку будуть мінімальними.

Враховуючи цьогорічні проблеми зі значним зростанням вартості сушіння кукурудзи, експертка радить наступного року обирати ранньостиглі гібриди кукурудзи.

Читати за темою: 

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2022 р.

Виконано за допомогою Disqus

Реклама