Фермер здійснив експериментальний висів озимої пшениці

19 грудня 2022 7969 0
Фермер здійснив експериментальний висів озимої пшениці
wz.lviv.ua

Одне з господарств Тернопільщини продовжує сіяти озиму пшеницю. Про це пише «Високий Замок».

Як зазначається, посів відбувся 18 грудня. Всі агротехнічні строки сівби цієї культури давно вийшли, і все ж орендатор земельних паїв зважився на експеримент…

Читати за темою: Пізній посів озимої пшениці: чи буде врожай в сезоні 2023

На цій ділянці пізньої осені зібрали непоганий урожай гречки. І відразу ж почали готуватися до наступного сезону. Обробили площу дисковими боронами, закультивували її, збиралися сіяти озимину, але раптово пішли затяжні дощі, а за ними — сніг. Фермер Михайло все ж ризикнув. Як тільки підготовлена площа підмерзла, випустив на неї трактора із сівалкою.

«Сіяти вже явно пізно, але я вирішив проекспериментувати. У мене залишилося дві тонни протруєного зерна. Худобі його не згодуєш. Та й не випадало тримати його аж до наступної осені. Зважився так пізно посіяти його. Чи вийде щось? — лотерея. Все залежить від перебігу зими і весни. Важливо, щоб зараз засіяну площу прикрив сніг. Дасть Бог, навесні озимина зійде. Якщо ж посіви будуть поганими, підсію на цій площі ярий ячмінь — отримаємо такий собі суржик. Пшениця з ячменем — дуже добрий корм для свиней, цю суміш охоче купують власники великих свинокомплексів», — пояснив фермер.

Як зазначається, дощова осінь в регіоні на місяць сповільнила збір урожаю. Фермер розповів, що виходила з ладу збиральна техніка, не встигали вчасно знайти запчастини. Тож подекуди ще не встигли зібрати сою і кукурудзу, вивезти з полів цукрові буряки.

«Як тільки вдарять сильніші морози, на засніжені поля виїдуть комбайни: мінусова температура не зашкодить цим жнивам. За студеної погоди кукурудза матиме навіть кращу якість. Торік я бачив, як молотили кукурудзу в останній день грудня. Екстремально пізню сівбу теж можу пояснити обставинами війни. Хто його зна, як воно доведеться господарювати навесні — тож дехто квапиться кинути зерно у підморожену землю. Дасть Бог, воно зійде…», — підсумував аграрій.

Читати за темою: 

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2022 р.

Виконано за допомогою Disqus