Треба переходити на промислове насінництво у картоплярстві — експерт

8 березня 2016 99 0
Основна проблема у сфері картоплярства – відсутність насіннєвого матеріалу
disg-rivne.gov.uaОсновна проблема у сфері картоплярства – відсутність насіннєвого матеріалу

Треба переходити на промислове насінництво, на промислове вирощування насіннєвої картоплі, товарної картоплі, і це здешевить ціну одного та іншого, про це Кurkul.com сказала доктор сільськогосподарських наук, професор, директор Інституту проблем картоплярства північно-східного регіону України у складі Сумського національного аграрного університету (СНАУ) Неллі Кожушко.

За її словами, основна проблема у сфері картоплярства – відсутність насіннєвого матеріалу, перш за все у Сумській області. Створено багато сортів, 174 сорти занесені до реєстру, з них 67 – української селекції. Однак, всю Сумську область аграрний університет не може забезпечити насіннєвим матеріалом.

«У нас немає такої технічної бази та і сам університет є неприбутковою організацією. Ми зараз шукаємо зв'язки з виробниками картоплі, які б взяли на себе витрати саме з насінництва картоплі. Ось це ось завдання №1. Сорт без насінництва — мертвий», — повідомила вона.

Читати по темі: Неллі Кожушко: Основна проблема картоплярства – відсутність насіннєвого матеріалу

Також додала, що тенденція до розпорошеності виробників у галузі картоплярства почала даватися у знаки з 1990 р., коли розпався СРСР і виробників кинули напризволяще. Кожен шукав собі шлях для виживання. У першу чергу, фермери. Багато хто почав займатися картоплярством. На 1990-1991 р. фермерських господарств було 99%.

«Зараз уже звучить цифра 94-93%. Але я думаю, на перспективу піде лінія укрупнення», — додала вона.

Виконано за допомогою Disqus