Земельну корупцію викорінять три законодавчі кроки — Кучер

9 березня 2016 63 0
Для подолання земельної корупції потрібні три законодавчі кроки
newsradio.com.uaДля подолання земельної корупції потрібні три законодавчі кроки

Для подолання земельної корупції потрібні три законодавчі кроки, вважає народний депутат України Микола Кучер, пише Agropolit.

За його словами, перший крок зробив парламент, проголосувавши законопроект №2279 «Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо проведення земельних торгів». Ним заборонив передавати землі сільськогосподарського призначення поза межами населених пунктів без державних аукціонів.

«Тепер черга за Президентом: думаю, що він його схвалить. Документ суттєво знизить рівень корупції під час розпорядження земельними ділянками державної та комунальної власності, оптимізує процедуру проведення торгів. А збільшення кількості проведення земельних аукціонів збільшить доходи, у першу чергу, місцевих бюджетів. Адже кошти, які раніше клали у свої кишені клерки, тепер підуть до бюджетів сільських рад! Водночас, відповідно до нього земля для учасників Антитерористичної операції (АТО) під будівництво особистого житла може передаватися без аукціону», — заявив він.

Також додав, що другим кроком стане прийняття єдиного законопроекту, який дозволить територіальним громадам розпоряджатися землями державної та комунальної власності, які є у межах територій таких громад, але поза межами населених пунктів.

«Сподіваюся, що на найближчому засіданні нашого аграрного комітету прийматимемо рішення щодо єдиного законопроекту з цього питання. Наразі існує кілька законодавчих ініціатив, які комітетом вже розглядалися», — вважає він.

Також додав, що їх появі передував законопроект №1159 «Про деякі заходи щодо посилення ролі територіальних громад в управлінні земельними ресурсами».

«Хочу нагадати про той шалений опір, який чинила система на чолі з Держгеокадастром, щоб він не розглядався у сесійній залі Верховної Ради! Чому? Чиновники не хочуть втрачати «ласий шматок» своїх повноважень, який дає можливість отримувати чималі хабарі за рішення передачі державної землі в оренду», — зазначив він.

На його думку, та ідея, яка була закладена у законопроекті №1159 зробила свою справу: з’явився новий документ — №3510 «Про віднесення земель державної власності за межами населених пунктів до комунальної власності об'єднаних територіальних громад».

«Співавтором якого я є. На мій погляд, саме у нього є всі шанси, щоб стати базовим для вирішення питання управління територіальними громадами земельними ресурсами. Громади на місцях краще знають, кому надати в оренду певну земельну ділянку, хто її ефективніше використає і заплатить вигіднішу орендну плату та принесе найбільші надходження до місцевого бюджету. І процес децентралізації влади, який розпочався в державі, не спинити», — додав вні.

Третій крок для боротьби з корупцією — поява антикорупційного омбудсмена за кошти бізнесу. У світі є прецедент фінансування такого «антикорупційного бізнес-комісара». Українська спільнота готова створити спеціальний фонд, потрібно лише ухвалити відповідний закон, щоб легалізувати інститут антикорупційного омбудсмена. Саме він має перевіряти чиновників на чесність та користуватися послугами аудиторів «великої четвірки», щоб точно встановити, де є ознаки корупції, підсумував експерт.

Виконано за допомогою Disqus