Україна оновила рекорд з експорту замороженої малини

24 січня 2023 399 0
Україна оновила рекорд з експорту замороженої малини
Depositphotos
  • Україна на 20% збільшила експорт замороженої малини
  • 60% української ягоди закупила Польща
  • Гуртові партії експортувались до 24 країн

Попри вкрай складні умови роботи, окупацію частини території російською армією, дефіцит робочої сили, дорогу логістику та регулярні терористичні атаки росії на об’єкти цивільної інфраструктури, зокрема на енергетичну інфраструктуру, Україна змогла оновити рекорд експорту замороженої малини за підсумками 2022 р. Про це повідомляє EastFruit.

Згідно з оцінками аналітиків, за підсумками календарного року експорт замороженої малини з України досяг 40 тис. т, збільшившись на 20% у порівнянні з рекордом, встановленим у 2021 р.

Понад 60% усієї замороженої малини українського виробництва було експортовано до сусідньої Польщі, яка збільшила імпорт української ягоди на 37% за рік.

«Загалом, перші 11 найбільших імпортерів української малини у 2022 році — це країни Євросоюзу. На другому місці була Німеччина, потім йшли Литва, Чехія, Нідерланди, Італія, Австрія, Бельгія та Франція. Усі ці країни імпортували близько 1 тис. тонн чи більше української замороженої малини», — зазначили аналітики.

Читайте також: Названо головних покупців українського яблука

Як зазначив Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО), з огляду на проблеми з енергетичною інфраструктурою, яка переживає постійні атаки з боку країни-агресора, подібний результат є черговою маленькою перемогою України та її садівників. 

«Звичайно ж, українські виробники експортували цього року заморожену малину за першої нагоди, щоб знизити ризики. Тому не дивно, що вони були змушені знизити експортну ціну на продукцію у порівнянні з минулим сезоном. Проте рівень цін, які отримали й фермери, і переробники повністю перекривав витрати на вирощування, переробку та зберігання ягоди. Отже, створював хороші можливі для збереження та подальшого розвитку цього сектора в майбутньому», — експерт ФАО.

Також українські виробники розширили географію постачання — у 2022 р. гуртові партії української замороженої малини постачалися до рекордних 24 країн світу.

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2022 р. 

Виконано за допомогою Disqus