Блокування податкових накладних продовжується

25 січня 2023 165 0
Блокування податкових накладних продовжується
Depositphotos

Бізнес не відчуває полегшення та зменшення кількості блокування податкових накладних, а нові критерії ризиковості платників поки тільки збільшують можливості ДПС для подальшого блокування. Про це пише news.dtkt.ua.

Нагадаємо, наприкінці грудня 2022 р. Кабінет міністрів вніс зміни до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. 

Водночас бізнес поки не відчув скорочення кількості заблокованих податкових накладних та запровадження нових механізмів для зменшення випадків блокування.

Однак нові критерії ризиковості платників, які затвердила ДПС, тільки збільшують можливості податкової для подальшого блокування.

Читати за темою: Близько 50% українських бізнесів потерпають від блокування податкових накладних

«Дії податкової щодо блокування податкових накладних разом із затримкою бюджетного відшкодування продовжують вимивати обігові кошти підприємств, змушуючи все більшу їх кількість згортати свою діяльність в Україні та переміщувати виробничі потужності за кордон. Поряд із втратою значної кількості людських ресурсів Україна продовжує втрачати активні компанії, що несе значні ризики сплати податків та фінансування оборонних видатків», — йдеться у повідомленні. 

Разом з тим у ДПС прозвітували, що протягом 2022 р. було зупинено реєстрацію 1 736 824 податкових накладних, при цьому найбільша кількість «заблокованих» накладних становила: 303 913 — в листопаді, 265 635 — в липні, 256 603 — в жовтні.

Читайте також: Названо основні проблеми весняної посівної 2023

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2022 р. 

Виконано за допомогою Disqus