На Чернігівщині громадянина рф позбавили права власності на с/г землю

29 січня 2023 192 0
На Чернігівщині громадянина рф позбавили права власності на с/г землю
Kurkul.com

Органами Чернігівської прокуратури було встановлено, що житель брянської області рф набув у власність дві земельні ділянки сільськогосподарського призначення загальною площею понад 6 га на території Семенівської ОТГ. Вказані землі відповідач передав в оренду місцевим агровиробникам. Про це пише Kurkul.com.

Згідно з Конституцією України, земля є основним національним багатством та об’єктом права власності Українського народу. Відповідно до ст. 81 Земельного кодексу України, землі сільськогосподарського призначення, прийняті у спадщину іноземними громадянами, а також особами без громадянства, протягом року підлягають відчуженню.

Зважаючи на факт знаходження у власності громадянина рф земель та невжиття ним заходів до їх відчуження, відповідно до вимог законодавства України, прокурор звернувся з позовом до суду про припинення права власності на земельні ділянки шляхом їх конфіскації.

Надавши оцінку доводам прокурора та зібраним матеріалам у їх сукупності, рішенням Семенівського районного суду позов прокурора задоволено та припинено право власності відповідача на земельні ділянки шляхом їх примусового відчуження.

Нагадаємо, земельні ділянки, власниками яких є громадяни росії та білорусі, будуть відчужені без компенсації їм вартості. Про це свідчать дані законопроєкту №8167.

Читайте також: В Україні буде спрощено процедуру переведення землі з одного типу до іншого

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2022 р. 

Виконано за допомогою Disqus