Реклама

росія штучно блокує роботу зернового коридору — Мінагрополітики

27 січня 2023 233 0
росія штучно блокує роботу зернового коридору — Мінагрополітики
Kurkul.com

Упродовж січня кількість виходів суден із українських портів трималася на рівні 2,7, тобто в середньому це було по 2-3 кораблі в день — це один із найнижчих показників за всі місяці існування «зернової ініціативи». Про це повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

Такий показник зумовлений штучним блокуванням роботи зернового коридору з боку російських інспекторів.

Як зазначили у відомстві, за останні дні, станом на кінець січня, ситуація погіршується і добова кількість суден впала до 2,5. Це антирекордний показник

«Попри це, середній тоннаж відправок на одному судні в січні зберігся на рівні 37 тис. т, що є найкращим показником за час роботи коридору. Але на загальну кількість відправок у січні це позитивно не вплинуло. Так, коридором за перший місяць нового року виїхало лише 2,4 млн тонн збіжжя, тоді як у вересні та жовтні це було понад 4 млн тонн», — наголосили в міністерстві.

Так, пшениці у січні відправлено 540 тис. т, з них до Африки — 61 тис. т.

Всього Україна вже відправила в рамках зернової ініціативи 675 суден із вантажем в 18,4 млн т. Частка Африки становить 2,3 млн тонн, Азії — 5,1 млн т, Європи — 7,5 млн т, Близького Сходу — 3,4 млн т.

Нагадаємо, у лютому буде переглянуто угоду щодо гуманітарного зернового коридору з України. Під час перепідписання угоди можливе призупинення роботи морських портів, що негативно позначиться на цінах пшениці.

Читайте також: Опубліковано інфографічний довідник про агробізнес України під час війни

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2022 р. 

Виконано за допомогою Disqus

Реклама