Фермерам із деокупованих областей нададуть насіння овочів

7 лютого 2023 62 0
Фермерам із деокупованих областей нададуть насіння овочів
Depositphotos
  • Міжнародні донори нададуть 13,5 т насіння овочів
  • Квасоля, горох, буряк, морква, баклажан, цибуля та редиска 
  • Інформацію про потреби збирають ВАГ та ВАР

Понад 13 т насіння овочів від міжнародних донорів буде передано аграріям та мешканцям деокупованих територій України. Про це повідомила пресслужба Мінагрополітики.

Перші відвантаження вже отримали мікро-ферми та домогосподарства в чотирьох громадах Полтавської, Київської, Дніпропетровської областей.

«Ці 13,5 т насіння дозволять забезпечити проведення посівної на 1126 га с/г земель. Серед виділеного насіння — квасоля, горох, буряк, морква, баклажан, цибуля та редиска», — йдеться у повідомленні.

Зокрема, інформацію про потреби в насіннєвому матеріалі збирають Всеукраїнська асоціація громад (ВАГ) та Всеукраїнська аграрна рада (ВАР). Після цього насіння розподілять відповідно до запитів. Логістичну підтримку проєкту, а саме безкоштовну доставку насіння від міжнародних донорів у громади, здійснює Програма USAID АГРО. 

Окрім того, міжнародна компанія BAYER, підтримуючи ініціативу USAID «Стійкість сільського господарства» (AGRI-Україна), передасть до посівної насіння моркви. Перша партія забезпечить потреби 25 тис. домогосподарств. Організацію розподілу та доставки візьме на себе ВАГ.

«Сприяння домогосподарствам та невеликим фермам має важливе значення, адже  вони забезпечують близько третини потреби споживчого ринку країни  в овочах та роблять значний внесок у забезпечення продовольчої потреби громад», — додали у Програмі USAID АГРО.

Нагадаємо, Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) повідомила, що підтримає незахищені домогосподарства у сільській місцевості наданням наборів насіння із 12 овочів

Читайте також: Агросектор України потребує насіння та добрив — Сольський

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2022 р. 

Виконано за допомогою Disqus