В Україні активізувались шахраї: продають неіснуючі добрива, пальне та генератори

5 березня 2023 249 0
В Україні активізувались шахраї: продають неіснуючі добрива, пальне та генератори
Depositphotos

Поліція затримала організатора та 9 активних учасників злочинної організації, які «продавали» товари, що набули попиту — промислові електрогенератори, дизельне пальне і мінеральні добрива. Про це повідомила пресслужба Національної поліції.

Слідство встановило, що сума збитків потерпілим складає близько 50 млн грн. Проте, за інформацією правоохоронців, кількість потерпілих від злочинної діяльності фігурантів значно більша, а сума збитків — понад 100 млн грн.

Читати за темою: На Тернопільщині фермерів ошукали на понад мільйон гривень на купівлі добрив

Як розповів заступник начальника управління — начальник відділу організації розкриття злочинів проти власності Департаменту карного розшуку Нацполіції Олександр Ніколенко, у 2022 році мешканці Києва створили злочинну організацію.

Зловмисники через посередників реєстрували фіктивні фірми з продажу мінеральних добрив, дизельного пального та промислових електрогенераторів. Для пошуку покупців діяла розгалужена система колл-центрів, працівники якого рекламували товар у мережі інтернет і робили масові смс-розсилки. 

Читайте також: ДБР викрило шахраїв, які видурили у фермерів майже 100 млн грн

Для стабільності функціонування розподілили учасників організації на окремі структуровані групи з визначеними керівниками, які відповідали за підготовку та проведення окремих етапів злочинної діяльності.  

Зловмисники при спілкуванні з покупцями використовували інтернет-телефонію з віртуальними номерами, обмін та створення документів проводили виключно за допомогою електронно-обчислювальної техніки, а для перерахунку коштів надавали реквізити фіктивних фірм спеціально створених для злочинної діяльності.   

Серед покупців були переважно агропідприємства та профільні господарства, а також підприємства, які хотіли підготуватися до можливого «блекауту» і  планували придбати електрогенератори. 

Після укладання договорів на поставку товарів покупці перераховували кошти на фіктивні підприємства. Утім продукція не поставлялася, а зловмисники не відповідали на дзвінки.

Правоохоронці задокументували 14 епізодів шахрайства. Загальна сума збитків потерпілим складає близько 50 мільйонів гривень. Разом із тим, кількість потерпілих від діяльності злочинної організації може становити в рази більше, а сума збитків — понад 100 млн грн. 

Організатора та дев’ятьох активних учасників затримано в порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України. Їм оголошено про підозру у вчиненні кількох злочинів: 

  • створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній);
  • шахрайство в особливо великих розмірах;
  • легалізація майна, одержаного злочинним шляхом. 

За вчинені правопорушення підозрюваним загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2023 р. 

Виконано за допомогою Disqus