Реклама

Першочергово в Україні розмінують землі під вирощування овочевих та баштанних

28 березня 2023 56 0
Першочергово в Україні розмінують землі під вирощування овочевих та баштанних
Kurkul.com

Першочергово заходи з обстеження та розмінування здійснюватимуться на землях сільськогосподарського призначення, де планується посів овочевих та баштанних культур. Про це розповів заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик.

«Це рішення є найбільш економічно обґрунтованим та допоможе забезпечити глобальну продовольчу безпеку», — зауважив Денис Башлик.

Він також додав що, з огляду на ці потреби, Україні потрібна фінансова підтримка, залучення спецтехніки для механізованого розмінування та допомога з навчанням людей.

Окрім цього, серед планів на найближчу перспективу: розширення пілотного проєкту з розробки інноваційних методів обстеження, нарощування спроможності гуманітарного розмінування в пріоритетних регіонах, збір на розмінування на платформі United24.

Читати за темою: На Миколаївщині розпочалось розмінування сільгоспземель

Також, за повідомленням народного депутата, члена комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Дмитра Соломчука, Україна отримає 8 самохідних машин для розмінування сільськогосподарських земель на Херсонщині.

«Вже приїхали дві машини для механічного розмінування, надані Говардом Баффеттом і передані ДСНС. ДСНС уже розміновує у Херсонській області. Ще шість машин у дорозі», — сказав він.

Дмитро Соломчук додав, що ці машини дозволяють знешкоджувати міни та снаряди не лише на поверхні, а й закопані у землю.

За його словами, планується, що всі вісім автомобілів будуть задіяні для розмінування сільськогосподарських земель у Херсонській області.

Нагадаємо, у межах ініціативи «Жнива перемоги» українські аграрії отримали дві партії сільгосптехніки від американського мецената Говарда Баффета.

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2023 р. 

Виконано за допомогою Disqus

Реклама