Короткострокове продовження зернової угоди дестабілізує зерновий ринок — брокери

24 травня 2023 3079 0
Короткострокове продовження зернової угоди дестабілізує зерновий ринок — брокери
Kurkul.com

Зернову угоду, термін якої спливав 18 травня, було пролонговано на 2 місяці. Водночас таке короткострокове продовження лише дестабілізує зерновий ринок. Таку думку висловив СЕО брокерської компанії Spike Brokers Олександр Соловей.

«До останніх двох етапів зерновий коридор функціонував у рамках довших термінів — 120 днів. Це був оптимальний мінімум для того, щоб мати змогу відносно ефективно вести якусь торговельну діяльність експорту зерна з України морем», — пояснив експерт.

Якщо ж коридор продовжується лише на 2 місяці, то:

  • відбудеться дестабілізація усього процесу;

«За коротких термінів неможливо спланувати якісну поставку суден і синхронізувати роботу із вчасним накопиченням товару для відвантаження. До того ж самі судна проходять через комісію за участю агресора у середньому від 14 до 45 днів».

  • український виробник отримує меншу ціну за свій товар;

«Трейдери змушені брати на себе додаткові ризики, які трансформуються у гроші і витрати. Низька ефективність логістики і додаткові витрати — ще більше знижують ціну для фермера. І ось ми отримуємо наступний сезон — як сезон низьких цін»

  • розбалансування ринку підігрівається психологічним фактором.

«Тут вже включаються закономірності поведінки гравців, яка є досить лінійною. Продавці намагаються швидко встигнути продати по максимуму за наступні 2 місяці. І це створює настільки великий тиск пропозиції на попит, що не залишає шансів для ціни укріпитися. У підсумку бачимо, що такі короткострокові вікна дії зернового коридору не полегшують ситуацію в агро, а суттєво дестабілізують ринок. Звісно, можна сказати, що добре, що є хоча б це, але мінімальна дія зернового коридору для збереження ефективності торгових відносин має становити від 3 до 6 місяців», — пояснив Олександр Соловей

Отже, за словами експерта, ринок України перебуває у «штормі» і він має такі особливості:

  • низькі ціни для виробника;
  • все ще високі логістичні витрати;
  • нестабільність логістичних ланцюжків, зокрема, зернового коридору.

Читайте також: 

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2023 р. 

 

Виконано за допомогою Disqus