Реклама

Українське рішення для фіксації збитків агросектору внаслідок війни визнали одним із найінноваційніших

28 травня 2023 77 0
Українське рішення для фіксації збитків агросектору внаслідок війни визнали одним із найінноваційніших

Українське рішення для фіксації збитків агросектору внаслідок війни, розроблене експертами USAID АГРО та Всеукраїнської аграрної ради, увійшло до п’ятірки фіналістів міжнародного конкурсу інновацій.

Його представили на щорічній конференції «SID-US», що проходила 24 травня у Вашингтоні. Повідомили у пресслужбі USAID АГРО.

Як зазначається, SID-US — це одна із найбільш значимих конференцій, присвячених питанням міжнародного розвитку. Темою заходу 2023 року були зміни, які формуватимуть наступне десятиліття. Конференція зібрала понад 1500 учасників та 90 спікерів.

Серед п’яти фіналістів з різних країн був кейс з України щодо набору рішень для документування збитків агросектору України.

«З перших днів війни Росія цілеспрямовано руйнувала українські елеватори і ферми. Сьогодні збитки агросектору оцінюються в понад $40 млрд і, на жаль, з кожним днем війни ці суми зростають. Щоб вимагати справедливості і компенсації у міжнародних судах, потрібні докази завданих збитків, а отже усі руйнування мають бути належно зафіксовані. Належно й одразу, адже з часом докази губляться. Проте не лише фермери не знають, як це зробити — юристи також, тому що досі методології фіксації збитків, завданих воєнними діями, в Україні не було», — розповів Дмитро Кохан, заступник голови ВАР.

Тож було розроблено інструкції, методологію фіксації пошкоджень, шаблони документів, відеоприклад процесу документування руйнувань та інтерактивну мапу руйнувань агросектору України, яка не лише зберігає докази про злочини російської армії, але й візуалізує їх наслідки. Цей інтерактивний інструмент став у нагоді не лише для зберігання доказів, але й для пошуку донорів. 

Анна Федун, радник із земельного законодавства Програми USAID АГРО, зауважила, що інтерактивна мапа руйнувань агросектору вже містить дані про 534 об'єкти та 1 100 доказів про злочини російських військ проти агропідприємств.

«Тих засобів для фіксації воєнних злочинів, що використовувалися за часів Другої світової війни, зараз недостатньо. Нам довелося розробити новий інструментарій, що відповідав би новим складним реаліям. Рішення, яке ми розробили для українських аграріїв, зацікавило міжнародну спільноту, адже лише у 21 столітті у світі вже було 40 військових конфліктів», — пояснила експерт.

Читайте також:

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2023 р. 

Виконано за допомогою Disqus

Реклама