Молочні підприємства Хмельниччини оштрафували за незаконні дії

18 березня 2016 115 0
На Хмельниччині виявили змову молокопереробних підприємств
5min.byНа Хмельниччині виявили змову молокопереробних підприємств

Хмельницьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України виявило змову чотирьох підприємств області, які одночасно знизили закупівельну ціну на молоко весною 2015 року. Про це повідомляє прес-служба відомства. Антиконкурентні ціни на ринку заготівлі молока для промислової переробки установили ПП КФ «Прометей» в особі філії «Славутський маслоробний комбінат», ТОВ «Рихальський завод сухого молока», ТОВ «Бімол» та ПП «Бісквіто-Мілк». Загалом підприємства оштрафували на 36,828 тис. грн.

Об’єктивних причин для одночасного встановлення суб’єктами господарювання закупівельних цін на молочну сировину на однаковому рівні не було, оскільки відповідачі мають різну спеціалізацію діяльності та номенклатуру молочної продукції, технологічні умови її виробництва, обсяги закупівлі молочної сировини, потужності та ступінь їх зносу, собівартість виробництва молочної продукції, шляхи її реалізації (просування) покупцям.

«Будь-які зміни на ринках готової молочної продукції не можуть обґрунтувати одночасне встановлення суб’єктами господарювання закупівельних цін на молочну сировину на однаковому рівні», – прокоментував ситуацію голова відділення Віталій Олуйко.

Також посадовець зазначив, що молокопереробні підприємства не вживали достатніх заходів щодо мінімізації та оптимізації витрат, а використовували механізм антиконкурентних дій, оскільки завдяки погодженій поведінці могли визначати умови обороту товару на ринку молока незбираного для промислової переробки, що закуповували у населення на території Славутського району.

«Схожі дії суб’єктів господарювання були визнані порушенням законодавства про захист економічної конкуренції», – додав Віталій Олуйко.

Виконано за допомогою Disqus

+ 23° ... + 8°

Вітер

1.7м/с

Опади

0мм

Вологість

39%
Матеріали за темою