Українська земля може перейти власникам великого капіталу — Стрижак

21 березня 2016 56 0
Після відкриття ринку земля може зосередитись в руках 10-15 осіб — Стрижак
crimean.infoПісля відкриття ринку земля може зосередитись в руках 10-15 осіб — Стрижак

Запуск ринку землі сільськогосподарського призначення буде відбуватися за прикладом приватизації промислових підприємств в 90-х роках минулого століття, в результаті чого весь земельний ресурс виявиться в руках невеликої групи власників великого капіталу. Таку думку висловив заступник президента Асоціації фермерів і приватних землевласників України Микола Стрижак на прес-конференції в інформаційному агентстві ГолосUA.

«Промислові підприємства: ті ж люди, говорили ті ж слова, давали ті ж обіцянки. В результаті 30 сімей мають всі підприємства і ніякого збільшення робочих місць, забезпечення поліпшення немає. Ми гарантуємо, що така ж ситуація буде з землею — вона зосередить у руках 10-15 осіб», — зазначив аграрій.

За його словами, запустити цивілізований ринок землі без концепції та стратегії аграрного розвитку України неможливо. Так, селян знищують агрохолдинги, і без державної підтримки українське село взагалі може припинити своє існування.

Також Микола Стрижак додав, що на сьогоднішній день існує загроза і скупки української землі власниками іноземного капіталу. При цьому він навів приклад Болгарії, де свого часу був відкритий вільний продаж землі, в результаті чого всі земельні ресурси виявилися в руках 22 осіб, серед яких — жодного болгарина.

Нагадаємо, згідно з планом дій уряду на 2016 рік, Кабінет міністрів України планує почати продаж земель сільськогосподарського призначення державної власності з 1 січня 2017 року.

Так, на першому етапі (з 1 січня 2017) планується продаж земель сільськогосподарського призначення державної власності, на другому (з 1 січня 2019) — приватної власності.

Раніше, в листопаді 2015 року Верховна Рада продовжила мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення до кінця 2016 року.

Виконано за допомогою Disqus