Катерина Огреба, заступник голови Асоціації аграріїв Хмельницької області

Катерина Огреба: селяни за п’ять тисяч продають майбутнє своїх дітей

11 грудня 2015 297 0

Ситуація в Хмельницькому, де 4 грудня відбувся мітинг фермерів, невдоволених діями народного депутата Олександра Гереги, продовжує загострюватись. Перекупники, які діють від імені компанії «Агрохолдинг 2012», продовжують з’являтись у селах та пропонувати свої занадто «солодкі» умови землевласникам.

Kurkul.com зв’язався з однією з найактивніших учасників цієї акції — заступником голови Асоціації аграріїв Хмельницької області Катериною Огребою, щоб з’ясувати, на чию сторону стала місцева влада і як до акції причетні представники великих холдингів.

Kurkul.com: Останнім часом з різних джерел з’являється інформація стосовно того, що руками фермерів великі агрохолдинги вирішують свої проблеми і що людей на майдан вивели саме вони. Чи насправді це так?

Катерина Огреба: Холдинги розуміють, що завжди починають з менших і захоплюють, у першу чергу, менші господарства, а вже як закінчать із нами, візьмуться і за холдинги. Вони не проти майдану і, я думаю, вони нас морально підтримують. І хто з них хотів приїхати, то вони так само приїхали на майдан. Особисто я не знаю, чи був там хтось із представників холдингів. На майдані кожен відповідав за свій район. Наприклад я — за Старокостянтинівський. І взагалі, в цій боротьбі холдинги все одно виживуть, а от чи виживемо ми, це ще питання. Не знаю, що там робиться з холдингами, а проблема — наша.

Люди Гереги йдуть далі по районам. Наприклад, уже зараз діють в Хмельницькому районі. Виходить трохи абсурдна ситуація: вони дають людині 5 тисяч, а людина навіть до кінця не розуміє, за що їй дають ці гроші. І чи їх заберуть потім, чи відрахують, чи не відрахують, чи це просто такий добрий жест. Якщо пан Герега так любить селян, чому він любить лише селян, у яких є пай? І чому не любить селян, у яких паю немає? Людина, у якої є пай, має якусь кількість зерна, яке може дати курці й поросяті, має можливість вести господарство. А та сама вчителька, медсестра, поштар, люди, що працювали в торгівлі в селі, які не отримували паї? Вони не мають навіть цього. Чому він їм не дасть просто так по 5 тисяч, якщо він такий добрий «дядя Саша»?

Чиновники нам кажуть, що все одно землю у нас заберуть. А ми кажемо: «заберуть тоді, коли ми віддамо!». Якщо ми самі не віддамо, то ніхто в нас її не забере. Ми не збираємось землю віддавати. Вони прийшли, спробували нас купити, але побачили, що ми не продаємось. Ми не маємо права продавати землю, тому що нам люди її довірили. І якщо люди через свою недалекоглядність не розуміють все до кінця, то ми розуміємо: якщо віддамо землю холдингам, то цієї землі ніхто більше не побачить. Особливо, коли через два роки відкриють ринок землі.

Читати по темі: Не варто боятися Гереги: шанси бути обдуреними рівнозначні

Kurkul.com: А місцева влада вас підтримує у цьому питанні?

Катерина Огреба: Місцева влада начебто підтримує нас, але все одно каже, що землю заберуть, оскільки в Європі земля ціниться, за гектар дають великі гроші.

У нас гарна земля, але це ж не означає, що з неї треба вижати всі соки? Якщо курка несе кожен день яйце, то та курка довго понесе ті яйця? А холдинги хочуть вижати з землі все! Холдинги сіють лише культури, у яких велика урожайність і висока ціна. Наприклад, кукурудзу. Але якщо ми не будемо сіяти гречку, ячмінь, що ми будемо їсти? А це все сіють фермери! Чи сіє хоча б один холдинг гречку? Не сіє! І подивіться, яка зараз ціна на гречку? Ми не повинні жити одним днем, щоб лише сьогодні заробляти. А діти? А онуки? Як їм жити? Знищити землю — найпростіше. А далі? В Америку емігрувати? Мене просто дивують наші люди, які через свою недалекоглядність тішаться тими п’ятьма тисячами. Які за п’ять тисяч продають майбутнє своїх дітей і онуків.

Kurkul.com: Які будуть ваші подальші дії в цьому питанні?

Катерина Огреба: Перед засіданням Ради ми подамо конкретні вимоги, в яких буде йтися не тільки про землю, а й про податки і деякі інші питання. Я думаю, що аграрний комітет повинен слухати професіоналів, тих, хто дійсно займається сільським господарством, а не людей, які навіть не розуміють, що воно таке.

Команда Kurkul.com і надалі буде інформувати читачів про розвиток подій навколо АгроМайдану на Хмельниччині.

Андрій Губін, Kurkul.com

Виконано за допомогою Disqus
Матеріали за темою