Реклама

Агропідприємства не можуть повернути зерно з терміналів ТІС

27 серпня 2023 345 0
Агропідприємства не можуть повернути зерно з терміналів ТІС
Kurkul.com

Низка агропідприємств повідомили про неможливість повернути зерно з терміналів компанії «ТІС», яке не було експортовано внаслідок блокади портів. Ситуація не вирішується декілька місяців поспіль. Про це пише пресслужба ВАР.

Зокрема, ТОВ «ВІСКАР АГРО» (входить до  агропромислової корпорації «Успіх») в березні 2023 р. уклало з AGROPROSPERIS TRADING 2 LIMITED  контракт на поставку 2 тис. тонн зерна кукурудзи. Зерно відвантажили на термінал порту «Південний» ТОВ «ТІС». Частину зерна — 562 тонн — було експортовано та оплачено. На терміналі лишилося 1480,75 т.

«4 липня ми отримали від «Агропросперіс» повідомлення про неможливість виконання договору та його припинення у зв’язку із блокадою порту «Південний» російською федерацією. Потім отримали пропозицію від «Агропросперіс» купити зерно в Україні, але вже по нижчій ціні, а саме по 7,2 тис. грн/т. Ціна попереднього невиконаного контракту становила понад 7,4 тис. грн/т. Ми погодилися на нижчу ціну і на витрати по перевалці і транспортуванню. Відправили автомобілі на термінал, щоб забрати зерно. Але машини на територію не пустили. Вантажівки простояли близько тижня. Транспорт інших компаній теж стоїть у черзі, зерно нікому не віддають», — розповів юрист агрофірми ТОВ «ВІСКАР АГРО» Олександр Вашека.

Минулого тижня господарству вдалося отримати назад близько 800 тонн зерна. Проте зерно повернули неналежної якості: бите, з домішками зерен інших культур. Окрім того, «Агропросперіс», на незрозумілій підставі, виставило товариству рахунок за зберігання зерна на терміналі за липень — $18 тис.

Читати за темою: Зерно у заручниках — фермеру треба заплатити, щоб повернути свій урожай

ПСП «УКР АГРО КЛАС» уклало зі швейцарською компанією SIERENTZ&CIESARL в лютому 2023 р. договір поставки кукурудзи. Підприємство здійснило поставку 3523,3 т  на зерновий термінал «ТІС» на загальну суму $735 000. В травні та липні ПСП «УКР АГРО КЛАС» отримало від SIERENTZ&CIESARL повідомлення про форс-мажор та неможливість виконання умов  договору у зв’язку із блокадою порту «Південний».

Підприємство не погодилося з тим, що дані обставини є форс-мажорними, оскільки з лютого по травень включно зерновий коридор працював і зерно експортувалося. Пізніше підприємство все ж таки звернулося до SIERENTZ&CIESARL та терміналу «ТІС» з проханням повернути зерно у зв’язку із неможливістю виконання договору поставки.

«Через майже три тижні отримало відповідь, що SIERENTZ&CIESARL не проти, щоб підприємство забрало зерно. Тільки от згідно з листом термінал «ТІС» не підтверджує їм дозвіл на таку операцію. У зв’язку з цим SIERENTZ з 16 серпня припинила всі відносини з «ТІС», окремо наголосивши, що всі послуги зі зберігання нашого зерна вони оплатили. Відповіді від терміналу «ТІС» так і не отримано. Зерно лишається неповернутим», — повідомили в агрофірмі.

ФГ «Періжка» з Кіровоградської області уклало угоду з трейдером «Зелена Долина Полісся» ще у квітні на 4,5 млн гривень. Як і в попередніх випадках, господарство транспортувало зерно на термінали «ТІС».

«Ми з цими компаніями працюємо вже вдруге. Перший контракт оплатили майже відразу, тому ми погодились на подальшу співпрацю. Нову партію відвантажили у квітні. Витратили багато коштів, щоб транспортувати зерно до Одеси. Згідно з угодою нам мали оплатити всю суму протягом 5 робочих днів після відвантаження. Більш того, в угоді прописано 0,5% пені від суми за кожний неоплачений день. За цей час ми отримали лише 50 тис. грн. Це не допоможе нам покрити всі витрати на виробництво. Стоїть питання як проводити нову посівну без цих грошей. Нам потрібно купляти насіння, ЗЗР, добрива, платити заробітну плату та ремонтувати техніку», — розповіла бухгалтер Катерина Періжок.

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2023 р. 

Виконано за допомогою Disqus

Реклама