Реклама

Українська компанія розпочала випускати спеціалізоване обладнання для виробництва компосту

3 жовтня 2023 75 0
Техніка виробництва заводу «А.ТОМ»
Техніка виробництва заводу «А.ТОМ»

Компанія «Пак-Трейд» наразі є єдиним в Україні виробником спеціалізованого обладнання для виробництва компосту.

Про це розповів засновник компанії Андрій Томчук у спецпроєкті «Фермери купували нову техніку щороку, а зараз — все частіше вживану» на Kurkul.com.

Найновіший напрям, який розвиває «Пак-Трейд», — це обладнання для роботи з органічними добривами. Компанія стала єдиним виробником спеціалізованого обладнання для виробництва компосту в Україні. Андрій Томчук розповів, що хімічні мінеральні добрива зараз коштують дорого, і люди почали повертатись до органіки.

Органічні відходи ферми тепер здебільшого утилізуються, а за допомогою спеціалізованої техніки перетворюються на цінні органічні добрива багаті на вміст поживних речовин в доступній для рослини формі. Одна із багатьох переваг компосту полягає в тому, що він допомагає акумулювати та зберегти вологу у ґрунті, що в посушливі роки рятує врожай від висихання.

«Якщо колись для ферм гній був виключно проблемою, то зараз є фермери, які купують його, щоб перетворити на компост і завдяки йому підвищити врожайність. Тому ми докладаємо максимум зусиль для розвитку напрямку вироблення органічних добрив та внесення їх у ґрунт. А саме випускаємо та застосовуємо різні моделі аераторів компосту під техніку різної потужності, а також мобільні комплекси для викачування та внесення рідких органічних добрив», — розповів власник компанії.

За словами Андрія Томчука, обладнання для внесення органічних добрив коштує €300 тис. Тож, фермерам, які працюють з невеликими обʼємами на рік, немає сенсу його купувати, а краще — орендувати.

«У нас наразі працює 12 мобільних бригад для надання послуг. При оренді техніки для викачування чи перевезення органічних добрив компанія велику увагу приділяє дотриманню правил біобезпеки та санітарних норм. Насамперед чергують ферми різного напрямку: спершу викачують добрива на свинофермах, далі на ВРХ чи «пташниках», але ніколи не їдуть на дві свиноферми підряд», — додав Андрій Томчук.

Читайте також: Зниження прибутків спонукає фермерів орендувати сільгосптехніку

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2023 р. 

Виконано за допомогою Disqus

Реклама