Реклама

Ціна цибулі стрімко падає

8 жовтня 2023 235 0
Ціна цибулі стрімко падає
Depositphotos

На ринку почала стрімко падати ціна цибулі. Аналітики пов'язують зниження з активізацією збору в господарствах і нестачею сховищ для зберігання. Про це пише EastFruit.

Водночас продають наразі цибулю лише ті виробники, які взагалі не мають приміщень для її зберігання. Решта фермерів відмовляються вести продажі за поточними цінами і весь обсяг ріпчастої цибулі закладають на зберігання.

Нагадаємо, в Україні критично не вистачає овочесховищ.

Так, наразі українські фермери пропонують до продажу ріпчасту цибулю по 7-12 грн/кг, що в середньому на 21% дешевше, ніж наприкінці минулого робочого тижня.

Причиною зниження цін на цибулю експерти називають збільшення пропозиції на ринку цієї продукції низької якості. Через затяжні дощі в період збиральних робіт якість врожаю постраждала, внаслідок чого продукція виявилася непридатною для тривалого зберігання.

«Намагаючись скоріше реалізувати таку цибулю, українські фермери все частіше вдаються до зниження відпускних цін на свою продукцію. Тим часом продукція високої якості зараз рідко надходить у продаж, оскільки фермери вважають за краще тримати її в сховищах, очікуючи вищих цін», — пояснили аналітики.

Також зазначається, що ріпчаста цибуля в Україні вже коштує в середньому на 60% дешевше, ніж в аналогічний торішній період. Ключові гравці ринку не виключають того, що найближчим часом знижувальний тренд може наростати, адже пропозиція цибулі на ринку продовжує збільшуватися. До того ж у деяких сховищах цибуля вже почала псуватися і фермери мають намір розпочати реалізацію такої продукції ближче до кінця осені.

Читайте також: Фермер з Одещини вперше висадив 10 га озимої цибулі на зрошенні

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2023 р. 

Виконано за допомогою Disqus

Реклама