Реклама

Румунія погодила умови імпорту зерна з України

13 жовтня 2023 220 0
Румунія погодила умови імпорту зерна з України
Kurkul.com

Уряд Румунії офіційно затвердив постанову, що регламентує імпорт чотирьох сільгоспкультур з України. Про це пише «Інтерфакс-Україна».

«Сьогодні уряд ухвалив надзвичайну постанову, яка захищає румунських фермерів від імпорту зерна з України. На основі механізму, узгодженого з Україною, ми встановлюємо процедуру, згідно з якою ми дозволяємо імпорт пшениці, кукурудзи, соняшнику та сої тільки на підставі маркетингової угоди, виданої Міністерством сільського господарства та сільського розвитку», — зазначив міністр сільського господарства та сільського розвитку Румунії Флорін Барбу.

Він пояснив, що імпорт українського зерна буде можливий лише для румунських фермерів і переробників, які документально підтвердять, що воно необхідне для поповнення запасів. Окрім того, переробляти або використовувати як корм можна тільки те зерно, яке відповідає стандартам якості, підтвердженим сертифікатами ANSVSA на підставі отриманих і проаналізованих зразків.

Міністр також конкретизував механізм імпорту, так:

  • румунські фермери та переробники, які хочуть поповнити свої запаси, подають документи, що підтверджують необхідність імпорту;
  • комісія з аналізу заявок перевіряє документи й ухвалює рішення дозволяти імпорт чи ні;
  • ANSVSA видає сертифікат відповідності імпортованої продукції на підставі аналізу зразка продукції, наданого імпортеру;
  • Мінсільгосп Молдови видає фермеру або переробнику угоду на постачання на ринок необхідної йому кількості;
  • перед надходженням на переробку або подання товар перевіряє ANSVSA для повторної перевірки відповідності якості.

«Я не можу допустити, щоб на румунський ринок потрапили продукти, уражені хворобами та шкідниками або які не на 100% безпечні для нашого споживання. Термін дії маркетингової угоди спливає за досягнення необхідної якості імпорту. Механізм узгоджено і з нашими фермерами, і з владою України», — наголосив Флорін Барбу.

Нагадаємо, Єврокомісія 15 вересня оголосила, що не буде продовжувати обмеження на імпорт сільськогосподарської продукції з України до п'яти сусідніх із нею країн ЄС (Польщі, Болгарії, Угорщини, Румунії та Словаччини) за певних умов, що дадуть змогу уникнути нового різкого зростання постачань.

Обмеження були запроваджені 2 травня 2023 року і стосувалися імпорту пшениці, ріпаку, соняшнику та кукурудзи. Ці п'ять східноєвропейських країн-членів ЄС стверджували, що українська с/г продукція в умовах її безмитного ввезення до ЄС осідає у них і завдає шкоди місцевому агросектору.

Після зняття обмежень Польща, Угорщина і Словаччина запровадили односторонні заборони.

Читайте також: 

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2023 р. 

Виконано за допомогою Disqus

Реклама