Реклама

Соняшник став однією з найрентабельніших культур: переваги вирощування олійної

31 жовтня 2023 3288 0
Соняшник став однією з найрентабельніших культур: переваги вирощування олійної
Kurkul.com
  • Аграрії переорієнтовуються із вирощування зернових на олійні
  • Висока ціна реалізації робить соняшник одним із найрентабельніших
  • Вирощуючи високоолійні сорти соняшника, фермери можуть додатково заробити

Цьогоріч в Україні зберігається минулорічний тренд з переорієнтації вирощування зернових культур на олійні, оскільки їх легше зберігати і коштують вони дорожче. За прогнозами експертів, наступного року ситуація буде аналогічною.

Відносно невеликі витрати, невибаглива технологія вирощування і висока ціна реалізації роблять соняшник однією з найрентабельніших культур для вирощування в Україні.

Про це у коментарі для Kurkul.com розповів Сергій Корнюшенко, менеджер із розвитку агротехнологій Південного регіону LNZ Group.

Серед переваг вирощування соняшника експерт виділив:

  • короткий час вирощування;
  • швидка окупність;
  • великий попит на насіння і продукти переробки;
  • висока ціна.

До слова, минулого тижня соняшник торгувався в діапазоні $285-315/т без ПДВ в залежності від напрямку.

В Україні раніше оптимальними регіонами для вирощування соняшника вважались: Дніпровщина, Кіровоградщина та північні частини Одеської, Миколаївської та Херсонської областей. Там ґрунт достатньо забезпечений вологою, а велика кількістю тепла і сонця дозволяють культурі максимально розкривати потенціал врожайності

Проте Сергій Корнюшенко додав, що соняшник почали вирощувати і на Вінниччині, і Житомирщині, і на Заході України.

«В Україні, фактично, майже всі регіони придатні для вирощування олійної. Єдине, що у сівозміні регіонів він займає різну кількість площ. Зокрема, на південному сході 50% під соняшником. Щодо інших регіонів, то там цифри значно менші. Там більше вирощують сою та кукурудзу», — додав Сергій Корнюшенко.

Щоб знизити собівартість вирощування соняшника експерт радить правильно обирати культуру-попередник та раціонально використовувати землю. Ідеальним попередником для соняшника є зернові, зокрема озима пшениця. Також має бути правильно підібрана посівна техніка. А збільшувати врожайність він радить за рахунок технологічних процесів: робити аналіз ґрунту, підбирати правильно насіння під конкретні умови вирощування та застосовувати раціонально добрива.

Якщо гібриди соняшника високоолійні, то фермери можуть додатково заробити.

«Переробники наразі вимагають, щоб олійність культури мінімально була 48%. Також переробники доплачують в районі 150 грн за кожен відсоток олійності, що вище норми. Вирощуючи високоолійні сорти, можна заробити $25-50 на кожній тонні врожаю», — додав Сергій Корнюшенко.

Читати за темою: Експерт розповів, чи вигідно вирощувати нішеві культури в Україні

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2023 р. 

Виконано за допомогою Disqus

Реклама