Реклама

Через нестачу опадів врожайність цукрового буряка на 30% менша торішньої — фермер

2 листопада 2023 92 0
Через нестачу опадів врожайність цукрового буряка на 30% менша торішньої — фермер
Kurkul.com

Цьогорічна врожайність цукрового буряка понад 50 т/га. Це на 30% менше, ніж було торік. Про це розповів директор ТОВ «Турбів-Агро» з Вінниччини Петро Крикливий, пише Суспільне.

Втім, за його словами, ціна і прибутки залежать від можливості збуту.

«Ще в вересні кілограм цукру коштував тридцять три гривні, зараз ціна впала. Не буде експорту, не буде ціни ні на що. Нам вистачає один рік посіяти і п'ять років державу прогодувати. Все інше — експорт. Буде експорт буде і ціна», — пояснив Петро Крикливий.

Під цукровим буряком у господарстві 198 гектарів. 

«Якщо взяти на гектар: зернових йде 26-28 тисяч, а на цукровий буряк — понад сто тисяч на гектар. Це дуже затратна культура, але вигідна», — додав фермер.

Читати за темою: На фоні збиткових зернових цукровий буряк став однією з найрентабельніших культур

За його словами, у порівнянні з минулим роком врожайність на 30% менша. Причина — обмаль дощів.

«Усе залежить від кількості опадів. З травня по вересень випало 63 мм опадів. Навіть місячної норми немає, а буряк любить вологу і тепло», — зазначив Петро Крикливий. 

Сівозміни, за словами директора агропідприємства, дотримуються. Навесні ці землі засіють ярим ячменем пивних сортів. Культура прибуткова, завжди є збут, а головне не виснажує землю.

Нагадаємо, станом на 27 жовтня цукрові буряки викопано на площі 155,4 тис. га, накопано 7,33 млн тонн солодких коренів при врожайності 47,2 т/га.

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2023 р. 

Виконано за допомогою Disqus

Реклама